PayPal otrzymał wezwanie do sądu w sprawie wydania stablecoina PYUSD

PayPal z problemami za emisję PYUSD?

Międzynarodowy gigant finansowy PayPal otrzymał wezwanie do sądu od wydziału egzekwowania prawa amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) w związku z jego cyfrową monetą typu stablecoin PYUSD.

Reuters pisze o tym, powołując się na swoje źródła. Firma obsługująca usługę płatniczą poinformowała agencję, że otrzymała wezwanie w środę, 1 listopada.

SEC żąda od PayPal pakietu dokumentów dotyczących wypuszczenia monety stablecoin, przyznali przedstawiciele firmy. Kierownictwo PayPal twierdzi, że współpracuje w tej sprawie z władzami USA.

Stablecoin PayPal USD został wprowadzony na rynek na początku sierpnia. Jednak zdaniem firmy analitycznej Nansen w pierwszych tygodniach po wprowadzeniu PYUSD nie zyskał dużej popularności.

Przedstawiciele serwisu płatniczego mają jednak nadzieję, że stablecoin będzie szeroko stosowany wśród klientów PayPal. 

PayPal złożył niedawno wniosek patentowy dotyczący handlu NFT, który stał się publicznie dostępny 21 września. Wniosek jest rozpatrywany.

W dokumencie szczegółowo opisano system, w którym użytkownicy będą mogli kupować i sprzedawać niezamienne tokeny za pośrednictwem zewnętrznego dostawcy usług. Chociaż sam dostawca nie jest określony, w tekście jest mowa o Ethereum. Aplikacja szczegółowo opisuje również sposób przeprowadzania transakcji z NFT.

Comments (No)

Leave a Reply