Sacramento Kings zaoferuje pensje w bitcoinie

Sacramento Kings bedzie pierwszym profesjonalnym klubem sportowym, który będzie oferował pensje w Bitcoin wszystkim swoim graczom i pracownikom.

Zostało to ogłoszone w poniedziałek przez prezesa klubu Vivek Ranadive na kanale Clubhouse. Oficjalne ogłoszenie ma nastąpić w tym tygodniu.

W ciągu najbliższych kilku dni ogłaszam, że złożę propozycję wszystkim członkom organizacji Sacramento Kings. Będą mogli dowolnie otrzymywać swoją pensję w bitcoinach, w tym gracze”- powiedział Ranadive.

Dyskusja odbyła się w pokoju Clubhouse o nazwie „Okrągły Stół Satoshiego”. Ranadive został zaproszony do dyskusji przez Tima Drapera, inwestora venture capital i bitcoina.

Sacramento Kings od dawna promuje się jako jedna z najbardziej skoncentrowanych na kryptowalutach drużyn w sporcie zawodowym. Klub NBA zaczął sprzedawać bilety i klubowe gadżety za bitcoiny w 2014 roku. W 2019 roku uruchomił token fanowski.

Ranadive powiedział w przeszłości, że postrzega grupę fanów klubu jako sieć społecznościową, w której może rozpowszechniać postęp technologiczny. Zauważył również, że Bitcoin pozwoli fanom klubu zostawić portfele w domu, a on sam nie będzie w niewygodnej sytuacji, gdy jego własne dzieci zapytają go, dlaczego Sacramento Kings nie zaakceptowało Bitcoina.

Jak dokładnie będą realizowane płatności kryptowalutowe na rzecz pracowników klubu, nie jest jasne. Od 2014 roku Sacramento Kings współpracuje z usługą BitPay.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.