W ciągu ośmiu lat w sieci Litecoin dokonano transakcji na ponad 500 miliardów $.

Kryptowaluta Litecoin (LTC), znana również jako Digital Silver, w niedzielę 13 października świętowała swoje 8 urodziny. Jedna z najstarszych kryptowalut, dziś zajmuje szóste miejsce pod względem kapitalizacji w rankingu CoinMarketCap.

Sieć została uruchomiona 13 października 2011 r. I ta data jest uważana za oficjalny punkt odniesienia dla historii LTC. Kod źródłowy projektu, jego twórca Charlie Lee opublikował jednak sześć dni wcześniej.

W opublikowanym tweecie Lee napisał, że ​​w ciągu ośmiu lat istnienia Litecoin, w sieci przeprowadzono transakcje o wartości ponad 500 miliardów dolarów.

Kryptowaluta obchodziła swoje ósme urodziny, ale były one trochę przyćmione przez problemy finansowe Fundacji Litecoin. Charlie Lee kategorycznie zaprzeczył, że Fundacja Litecoin jest na skraju bankructwa. Poprosił użytkowników, aby nie rozpowszechniali fałszywych informacji w sieci. Według niego, dostępne dziś pieniądze w Fundacji, wystarczą na co najmniej 2 lata pracy.

W sierpniu Charlie Lee potwierdził, że zmniejszono wynagrodzenia pracowników. Dodał, że cały czas wspiera organizację. Darowizny od twórcy kryptowaluty stanowią około 80% całkowitego finansowania Fundacji Litecoin.

W porównaniu z początkiem 2019 roku LTC jest o 88% wyżej (około 57 USD na dzień 14 października), chociaż w tym czasie kryptowaluta musiała przetrwać korektę 60% od maksimum w czerwcu.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.