RootData: Wciągu 2023 roku, 116 projektów kryptograficznych poniosło całkowitą porażkę

Inwestycje w kryptowaluty to wysokie ryzyko

RootData, dostawca wizualnych i ustrukturyzowanych danych o firmach z branży finansów cyfrowych, opublikował „Listę martwych projektów kryptowalutowych na rok 2023”.

Największe nazwy na liście to Prime Trust, Yield Protocol, Wyre, Multichain i Clockwork. W sumie na liście RootData znalazło się 116 projektów kryptograficznych, które w 2023 roku ogłosiły swoje zamknięcie lub upadłość, a także miały przez długi czas nieaktywne zasoby Internetu.

Najtrudniejszym okresem i szczytem najgłośniejszych fiask była druga połowa 2023 roku. Pod koniec czerwca, w obliczu konsekwencji krypto zimy i w wyniku odmowy zakupu przez Bolt Financial, platforma płatnicza Wyre została zamknięta. W lipcu po aresztowaniu założyciela i serii włamań zbankrutował Multichain.

W sierpniu 2023 roku z powodu problemów finansowych firma powiernicza Crypto Custodian Prime Trust ogłosiła upadłość. W tym samym czasie co Prime Trust , oparty na blockchainie Solana projekt automatyzacji inteligentnych kontraktów Clockwork przestał istnieć ze względu na „ograniczony potencjał komercyjny”.

W październiku zamknięto kryptopożyczkodawcę DeFi Yield Protocol, w którym ogłoszono, że zaprzestanie działalności wynikało z „braku bezpieczeństwa regulacyjnego i utrzymującego się popytu na pożyczki o stałym oprocentowaniu”. Analitycy RootData zauważają: w sumie kwota środków przeznaczonych wcześniej na utworzenie i finansowanie „martwych projektów roku 2023” przekroczyła 940 mln dolarów.

Wcześniej były prezes PayPal David Marcus powiedział , że przywrócenie zaufania użytkowników do branży kryptowalut zajmie dość dużo czasu, a kryptowalutowa zima zakończy się nie wcześniej niż w 2025 roku.

Comments (No)

Leave a Reply