Mastercard zacznie używać Blockchain do zabezpieczenia danych identyfikacyjnych

Niedawno opublikowane zgłoszenie patentowe z MasterCard sugeruje, że gigant płatniczy widzi w blockchain sposób na zabezpieczenie danych identyfikacyjnych.

We wniosku złożonym w zeszły czwartek przez Urząd Patentów i Znaków Towarowych USA (USPTO) MasterCard przedstawia system, w którym półprywatny lub prywatny blockchain byłby wykorzystywany do uzyskiwania i przechowywania danych tożsamości, których części mogłyby zawierać imię i nazwisko, adres, numer identyfikacji podatkowej i więcej.

Organizacja oświadcza w zgłoszeniu, które zostało wstępnie złożone we wrześniu 2017 r., że technologia może pomóc w zablokowaniu wykorzystania fałszywych danych tożsamości w swoich systemach.

Zgłoszenie wyjaśnia, że ​​system utworzyłby „plik danych” dla każdej tożsamości, który mógłby być powiązany z kluczem publicznym i „jurysdykcją geograficzną”. Podmioty te byłyby „podporządkowane”,

Podczas gdy „nadrzędna” jednostka wymusiłaby podpis cyfrowy na swoim pliku danych. „Moduł hashujący serwera przetwarzania” mógłby następnie utworzyć „wartość tożsamości” dla każdej jednostki i wygenerować blok ze znacznikiem czasu i zapisem najnowszego bloku dodanego do blockchain.

Mastercard pisze:
Wykorzystanie łańcucha blokowego do przechowywania danych identyfikacyjnych i danych uwierzytelniających może zapewnić niezmienne przechowywanie takich danych, które mogą zapewnić ich dokładną weryfikację, a także uniemożliwić użycie takich danych przez osobę trzecią„.

Zgodnie z wnioskiem, w przeciwieństwie do publicznego blockchain’a, sugerowana przez Mastercard sieć pozwoli niektórym węzłom przesyłać dane. Te zatwierdzone węzły działałyby w celu „zapobiegania dodawaniu danych, które mogą zagrażać dokładności przechowywanych w nich danych”. Chodzi o to by węzły zatwierdzone przez Mastercard były jedynymi, które mogą aktualizować dane tożsamości w systemie. Co więcej, zgodnie z Mastercard, zalecany system może prawdopodobnie bardzo szybko zastąpić inne sposoby weryfikacji tożsamości, które mogą być podatne na fałszowanie i błędy.

Firma Mastercard złożyła do tej pory wiele wniosków patentowych związanych z blockchain. W jednym ze zgłoszeń przewidziano infrastrukturę, która mogłaby ułatwić usługi zwrotu pieniędzy użytkownikom walut cyfrowych . Kolejne zgłoszenie zawierało bazę danych opartą na blockchain, która może natychmiast przetwarzać płatności, a tym samym znacznie skracać czas rozliczania transakcji.

Istnieje ogromne zapotrzebowanie na rozwiązanie techniczne zapewniające niezmienne przechowywanie danych identyfikacyjnych i danych uwierzytelniających, które mogą uniemożliwiać fałszerstwo i niedokładności„.

a się technologią płatności ogłosiła tydzień temu, że zatrudniła 175 nowych deweloperów technologii, w tym specjalistów od blockchain, do pracy poza biurem w Irlandii.

Comments (No)

Leave a Reply