Tron ma nowy standard TRC-721 dla tokenów (NFT)

Tron wprowadził nowy standard TRC-721 dla niezamiennych tokenów (NFT).

NFT to kolekcjonerskie tokeny o unikalnych cechach. Każdy NFT zawiera numer identyfikacyjny właściciela, rozszerzone metadane, łącza do plików i inne informacje identyfikujące zapisane w inteligentnej umowie. To właśnie te dane zapewniają niepowtarzalność i niezmienność każdej NFT.

Standardy NFT są szeroko stosowane w różnych dziedzinach, w których stosuje się blockchain. Jednak większość NFT jest oparta na Ethereum (standard ERC-721 i jego ulepszenia).

Liczba zdecentralizowanych projektów finansowych (DeFi) zainteresowanych integracją z NFT w celu ulepszenia ich ekosystemów stale rośnie. Dlatego programiści Tron uważają, że standard TRC-721 otworzy wiele możliwości dla programistów tworzących nowe aplikacje oparte na blockchain.

Każdy token oparty na TRC-721 ma unikalny identyfikator, który pozwala na cyfrowe przenoszenie rzeczywistych przedmiotów bez utraty ich wartości. Tokeny utworzone w oparciu o standard TRC-721 będą reprezentować dowolny cyfrowy rodzaj aktywów materialnych w prawdziwym świecie. Ludzie będą mogli posiadać i zarządzać danymi powiązanymi z określonym obiektem materialnym lub dokumentem. Chroni to branże podatne na oszustwa, plagiat lub fałszowanie produktów.

Założyciel Tron, Justin Sun, powiedział, że programiści będą mogli skuteczniej stosować TRC-721 w swoich produktach i aplikacjach dzięki wydajnej infrastrukturze Tron. Sun wyraził nadzieję, że w przyszłości standard TRC-721 znajdzie różne zastosowania, co wzmocni kryptoekonomię i uczyni technologię blockchain bardziej unikalną.

Jednak pomimo szybkiego rozwoju NFT, niektórzy członkowie społeczności kryptowalut uważają, że tej branży nie należy pokładać wielkich nadziei. Na przykład Gary Bracey, dyrektor generalny platformy Terra Virtua, powiedział, że dla zrównoważonego rozwoju branży NFT konieczne jest masowe wprowadzenie tokenów kolekcjonerskich. Bez tego ani rusz.

https://tronfoundation.medium.com/tron-launches-nft-standard-trc-721-to-open-new-prospects-for-blockchain-735b5b9494b

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.