Reddit zbliża się do 10 milionów użytkowników posiadających kolekcjonerskie avatary NFT

Reddit umie w NFT

Reddit, popularna platforma społecznościowa, jest blisko osiągnięcia 10 milionów posiadaczy swoich kolekcjonerskich avatarów, zwanych „Reddit NFTs”, prawie rok po ich wprowadzeniu w lipcu 2022 r.

Zgodnie z danymi Dune Analytics, obecnie jest łącznie 9 909 465 posiadaczy avatarów kolekcjonerskich Reddit. Około 7,7 miliona z nich to użytkownicy posiadający pojedynczy avatar, czyli tacy, którzy nie posiadają wielu portfeli.

Avatary Reddit NFT na sieci Polygon

W lipcu 2022 r. Reddit uruchomił rynek avatarów kolekcjonerskich na sieci Ethereum Polygon. NFT z personalizowanej kolekcji zostały zaprojektowane przez niezależnych artystów i twórców treści z Reddit.

Liczba posiadaczy avatarów gwałtownie wzrosła po wprowadzeniu kolekcji, ale zatrzymała się na poziomie około 3 milionów w listopadzie. Jednak w 2023 r. nastąpił znaczny wzrost, z liczbą portfeli potrajającą się w ciągu ostatnich sześciu miesięcy.

Ilość avatorów NFT wzrosła o 80% od początku roku

Od początku 2023 r., liczba posiadaczy avatarów Reddit wzrosła o 80%. Kapitalizacja rynkowa Avatarów Kolekcjonerskich Reddit wynosi 38,4 miliona dolarów, a w kolekcji jest 13,7 miliona avatarów NFT.

Ponadto odnotowano 303 033 łącznej liczby sprzedaży z łącznym wolumenem sprzedaży wynoszącym 32,6 miliona dolarów, zgodnie z danymi.

26 maja, Reddit ogłosił wsparcie dla kolekcji NFT Rabbids stworzonej przez giganta gier, Ubisoft. Użytkownicy Reddit mogą zdobyć darmowe avatary NFT Rabbids do swoich profili na platformie, a te są szybko zbierane.

Rabbids powstały jako spin-off gry wideo Rayman, Rayman Raving Rabbids z 2006 roku. Ubisoft był pierwszym dużym wydawcą gier, który w grudniu 2021 r. wydał przedmioty NFT w grze. W lutym uruchomił kolekcję avatarów NFT Rabbids dla gry metaverse, The Sandbox.

Podczas AMA z subreddit r/India 25 maja, współzałożyciel Polygon, Sandeep Nailwal, powiedział, że jest wielkim fanem NFT Reddit, dodając:

„Reddit jest być może jedyną dobrze znaną firmą Big Tech, która rozpracowała kod NFT i jest w stanie generować duże zaangażowanie za pomocą NFT Reddit”.

Zasugerował, że posiadanie wtórnego rynku i platformy startowej dla artystów „mogłoby być świetnym dodatkiem, który pozwoliłby przenieść NFT Reddit na wyższy poziom”.

Duża ilość botów na Reddicie?

Mimo, że ekspansja Reddit w przestrzeń NFT jest imponująca, nie jest pozbawiona kłopotów. 28 maja, użytkownik „ContextMelodic4212” pogratulował platformie osiągnięcia, ale zauważył, że aktywność botów może być odpowiedzialna za część tego wzrostu.

„W rzeczywistości są tu i ówdzie pewne problemy z avatarami, które są przejmowane lub botowane przez niektórych, to daleko od doskonałości. Jednak nie mogę sobie wyobrazić lepszego zastosowania tej technologii!” – skomentował.

Wykorzystanie technologii blockchain i NFT do ulepszania interakcji użytkowników to nowa fala w cyfrowym ekosystemie. Reddit zdecydowanie idzie z duchem czasu, oferując swoim użytkownikom innowacyjne metody zaangażowania i interakcji poprzez NFT.

Z wprowadzeniem wsparcia dla kolekcji NFT Rabbids od Ubisoft, Reddit pokazuje również swój zamiar, aby umocnić swoją pozycję w rosnącym przemyśle gier bazujących na NFT. Widzimy tu połączenie świata mediów społecznościowych i gier wideo – co tylko dowodzi, że przyszłość technologii blockchain i NFT jest pełna nieograniczonych możliwości.

Comments (No)

Leave a Reply