Elongate zbiera miliony na cele charytatywne

Społeczność kryptowalut jest dość hojna w obliczu obecnej hossy – liczba darowizn na cele charytatywne wciąż rośnie.

Elongate jest jednym z projektów który zebrał pokaźną kwotę na pomoc dla potrzebujących, podkreślając tym samym potencjał zasobów cyfrowych we wspieraniu organizacji non-profit opartych na misjach na całym świecie.

Elongate, projekt kryptowaluty, który rozpoczął się jako parodia odniesienia Elona Muska do skandalu Watergate, zebrał 2 miliony dolarów na różne programy żywnościowe i ogólne wsparcie za pośrednictwem Human Relief Foundation i Give India. Ta ostatnia to akcja ratunkowa Covid-19 w południowoazjatyckim kraju w następstwie niszczycielskiego wzrostu liczby nowych infekcji.

Niektóre z największych współpracowników Elongate to między innymi Children International, Action Against Hunger, The Ocean Cleanup, Big Green, Human Relief Foundation i Give India.

„W ciągu zaledwie miesiąca ekosystem Elongate urósł, aby zmienić oblicze działalności charytatywnej i handlu kryptowalutami” – powiedział Hasan Aziz, dyrektor ds. Technologii projektu.

Pomimo tego, że projekt zaczął jako mem, Elongate stał się głównym graczem na rynku organizacji charytatywnych opartych na kryptowalutach. Projekt twierdzi, że ma ponad 400 000 posaidaczy na całym świecie.

Społeczność kryptowalut robi duże postępy, aby rozdzielić swoje bogactwo na szczytne cele. The Giving Block uruchomił nową akcję charytatywną, aby zachęcić członków społeczności do przekazywania co najmniej 1% swoich zasobów kryptograficznych na cele charytatywne każdego roku. Do inicjatywy dołączyło już kilku znanych weteranów branży kryptograficznej.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.