Związek Banków Niemieckich wzywa do wprowadzenia cyfrowego euro

Stowarzyszenie prywatnych banków niemieckich, które obejmuje ponad 200 instytucji finansowych, wezwało do wprowadzenia cyfrowego euro.

Bankowcy twierdzą, że jego utworzenie pomoże UE przetrwać konkurencję ze strony Stanów Zjednoczonych i Chin, a także zapobiegnie możliwym negatywnym konsekwencjom wprowadzenia Libry.

Użytkownik euro cyfrowego – musi zostać zidentyfikowany. Wymaga to europejskiego, a nawet lepszego, globalnego standardu identyfikacji. Powinien być tak rygorystyczny, jak ten, którego przestrzegają banki i podmioty prawne, zgodnie z obowiązującymi ramami prawnymi ”.

Do tej pory nie było możliwe zintegrowanie inteligentnych umów i procesów cyfrowych z jednolitym obszarem płatności w euro (SEPA), dlatego konieczne jest stworzenie infrastruktury do wdrażania nowych cyfrowych modeli biznesowych.

Utworzenie cyfrowego euro zapewni bezpieczeństwo istniejącego systemu monetarnego, a emisja prywatnych walut wirtualnych, takich jak Libra z Facebooka, może prowadzić do „poważnych konfliktów gospodarczych i politycznych” – są pewni niemieccy bankierzy.

Ponadto cyfrowe euro pozwoli UE utrzymać pozycję na arenie międzynarodowej.

Cyfrowe pieniądze mogą wkrótce stać się rzeczywistością. Europa musi być konkurencyjna, aby globalna architektura finansowa nie spolaryzowała amerykańskich ani chińskich rozwiązań technologicznych ”.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.