Sendi Young z Ripple Labs: „W 2023 r. przemysł krypto czeka wiele pozytywnych rzeczy”

Czeka nas dobry rok 2023

Dyrektor zarządzająca europejskiego oddziału Ripple Labs podzieliła się swoimi przypuszczeniami na temat tego, co czeka branżę kryptowalut w nowym 2023 roku. Sendi Young opublikowała serię tweetów, w których zauważyła, że ​​miniony 2022 rok nie był łatwym rokiem dla branży, która przeżywała wzloty i upadki. Pomimo pogorszenia koniunktury na rynku, Young jest przekonana, że adopcja blockchain i aktywów cyfrowych przyspieszy wśród inwestorów instytucjonalnych, ponieważ korporacje finansowe uruchamiają więcej projektów pilotażowych blockchain i nadal badają możliwości najnowszych technologii.

Tradycyjne firmy wykupią blockchainowe startupy

Young przewiduje, że konsolidacja branży będzie się nasilać, ponieważ silniejsze firmy kryptograficzne dokonują przejęć, aby „wypełnić luki” po upadku giełdy FTX, a także upadku kryptowalutowych pożyczkodawców Celsius, Voyager i Three Arrows Capital. Ponadto, będzie rosnąca tendencja do przejmowania firm blockchain i kryptowalut przez tradycyjnych gigantów finansowych i firmy o ugruntowanej pozycji z innych sektorów gospodarki, pisze Young. Top manager Ripple Labs uważa, że ​​w nadchodzącym roku wiele uwagi zostanie poświęcone wykorzystaniu rozwiązań opartych na mniej energochłonnych blockchainach, w szczególności platform do tokenizacji.

Nastąpi duży postęp przy CBDC

Young jest również przekonana, że cyfrowe waluty banku centralnego „dojrzeją” w 2023 roku. Wiele krajów od dłuższego czasu testuje państwowe stablecoiny i przygotowuje się do ich pełnego uruchomienia. Ponadto upadek FTX po raz kolejny uwydatnił potrzebę stworzenia niezawodnego cyfrowego zasobu do rozliczeń jako bezpiecznej alternatywy dla kryptowalut. Dlatego Young zasugerowała, że oprócz cyfrowych walut banku centralnego w 2023 r. popyt na stablecoiny wspierane fiducjarnie będzie duży, ponieważ wiele instytucji poszukuje płatności i rozliczeń w czasie rzeczywistym.

Więcej regulacji kryptowalut w Europie

Ponadto Young uważa, że ​​w Wielkiej Brytanii i Europie będą obowiązywać jaśniejsze zasady regulujące kryptowaluty. Po wejściu w życie brytyjskiej ustawy o usługach i rynkach finansowych organy regulacyjne opracują standardy regulacyjne również dla krypto, aby zapewnić rozwój tego sektora. Jeśli chodzi o Europę, ustawodawcy opracują zasady dla firm kryptograficznych bez czekania na wejście w życie ustawy o kryptowalutach Unii Europejskiej (MiCA), argumentuje Young. Jednak nie wszystkie europejskie firmy kryptograficzne pozostają optymistyczne co do MiCA. Według ankiety INATBA z 2021 r . większość dyrektorów firm kryptowalutowych uważa, że ​​MiCA utrudni innowacje, ale ograniczy oszustwa związane z aktywami cyfrowymi.

 

źródło: https://bitcoinist.com/ripple-md-europe-predicts-whats-to-come-2023/

Comments (No)

Leave a Reply