Friend.Tech ujawnił dane 100 000 użytkowników X (Twitter)

Członek społeczności Yearn Finance pod pseudonimem Banteg zgłosił naruszenie danych 101 183 osób, które połączyły swoje konto X (dawniej Twitter) z siecią społecznościową Web3 Friend.Tech.

Sam dokument zawiera szczegółowe informacje o użytkownikach, w tym adres portfela oraz link do profilu.

Banteg zauważył, że niektórzy uczestnicy platformy mogli zapewnić dostęp do swoich kont bez pełnego zrozumienia umowy. Jednak za zgodą Friend.Tech może publikować posty w imieniu użytkownika.

Według analityków Spot On Chain, doszło do naruszenia bezpieczeństwa protokołu API.

Ta platforma wymaga zaproszenia, aby w pełni korzystać z jej funkcjonalności. Eksperci zauważyli jednak, że transakcji można dokonywać bezpośrednio za pośrednictwem inteligentnej umowy bez dodawania do białej listy.

Friend.Tech to zdecentralizowana aplikacja społecznościowa zintegrowana z X, która umożliwia handel tokenizowanymi akcjami użytkowników. Protokół jest zbudowany na bazie sieci Base L2 z Coinbase.

W ostatnich tygodniach projekt zaczął szybko zyskiwać na popularności. Dołączyły do ​​​​niego różne gwiazdy, w tym dyrektor generalny inkubatora startupów Y Combinator Harry Tan i gracz NBA Grayson Allen.

Wśród szumu dziennego wolumen opłat Friend.Tech skoczył do 1,4 miliona dolarów, zajmując trzecie miejsce za Ethereum i Lido.

Przypomnijmy, że pod koniec 2022 roku do sieci wyciekły dane kontaktowe Vitalika Buterina, Kevina O’Leary’ego i kolejnych 400 milionów użytkowników X.

Comments (No)

Leave a Reply