Messari: tradycyjne pieniądze są używane do prania pieniędzy 800 razy częściej od Bitcoina

Wbrew opinii regulatorów i polityków, że bitcoin jest aktywnie wykorzystywany do nielegalnych celów, w tym prania pieniędzy, wyniki niedawnego badania przeprowadzonego przez firmę analityczną Messari sugerują coś przeciwnego.

Na podstawie danych Chainalysis i Biura Narodów Zjednoczonych ds. Narkotyków i Przestępczości analitycy doszli do wniosku, że za każdego dolara wydanego na darknet przy użyciu bitcoinów przypada 800 dolarów z prania pieniędzy.

Messari1

Przedstawiciele firmy powiedzieli, że to badanie zostało przeprowadzone, aby dowiedzieć się, jak prawdziwe są słowa amerykańskiego sekretarza skarbu Stephena Mnuchina, który w zeszłym tygodniu nazywał kryptowaluty kwestią bezpieczeństwa narodowego, a także powiedział, że waluty cyfrowe mogą przyczynić się do prania pieniędzy i innych nielegalnych działań.

Messari2

W innym oświadczeniu Mnuchin powiedział, że w kryptowaluty są zaangażowane w nielegalną działalność. W krypto zaangażowane są miliardy dolarów. Mnuchin dodał, że regulatorzy muszą być pewni, że bitcoin jest wykorzystywany wyłącznie do legalnych celów.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.