Największy koreański bank będzie oferował kryptowalutowe usługi powiernicze

Największy bank komercyjny Korei Południowej, znany jako Kookmin Bank (KB), zacznie oferować kryptowalutowe usługi powiernicze poprzez nową współpracę z Hashed, blockchainowym funduszem venture, i giełdą kryptowalut Cumberland Korea.

Współpraca pomiędzy trzema firmami

Zgodnie z wpisem na blogu Jin Kang, specjalisty ds. zgodności z prawem w Hashed, współpraca między trzema firmami będzie polegała na „zarządzaniu i przechowywaniu aktywów cyfrowych, wspieraniu optymalnych zmian regulacyjnych i przekształcaniu tradycyjnego sektora finansowego”.

Kookmin Bank wierzy, że tradycyjne aktywa można przechowywać cyfrowo.

Pierwotnie, w styczniu tego roku Kookmin złożył w koreańskim Urzędzie Własności Intelektualnej zgłoszenie znaku towarowego „Kbdac”, czyli cyfrowej usługi przechowywania danych.

Bank uważa, że branża aktywów cyfrowych będzie się stale rozwijać i obejmować coraz szerszy zakres aktywów cyfrowych: nie tylko kryptowaluty, ale także security tokeny, które mogą reprezentować „inne tradycyjne aktywa, takie jak nieruchomości, dzieła sztuki i inne, które będą wydawane i sprzedawane na platformach typu blockchain”.

O ile partnerstwo pomiędzy firmami Kookmin, Hashed i Cumberland Korea w najbliższym czasie będzie koncentrować się na kryptowalutach, o tyle te trzy firmy planują ostatecznie zaoferować usługi w zakresie przechowywania i zarządzania security tokenami i innymi cyfrowymi aktywami.

„Z zadowoleniem przyjmuję tę możliwość współpracy z bankiem KB Bank, aby Korea Południowa mogła przejąć wiodącą rolę na wschodzącym rynku aktywów cyfrowych. Połączenie naszego wglądu w przemysł blokowy i zapewnienie konsultacji technicznych i handlowych nieuchronnie otworzy nowe drzwi dla konsumentów, jak również dla kraju, który zapoczątkował nową erę transformacji cyfrowej”.

– powiedział Simon Kim, dyrektor generalny Hashed.

Banki w USA również mogą oferować usługi powiernicze

Informacja, że Kookmin Bank zacznie oferować usługi powiernicze, pojawiła się po tym jak 22 lipca Amerykańskie Biuro Walutowe (OCC), wydało publiczny komunikat, w którym wyjaśniło, że banki krajowe i federalne stowarzyszenia oszczędnościowe są prawnie upoważnione do przechowywania kryptowalut.

W otwartym liście Briana Brooksa, byłego dyrektora wykonawczego giełdy Coinbase, który jest obecnie szefem OCC, stwierdzono:


„[…] OCC stwierdza, że świadczenie usług przechowywania kryptowalut, w tym przechowywanie unikalnych kluczy kryptograficznyc, jest nowoczesną formą tych tradycyjnych działań bankowych”.

W komunikacie zauważono również, że banki mogłyby ostatecznie świadczyć usługi, które są „bezpieczniejsze w porównaniu z istniejącymi opcjami”, oraz że konsumenci i doradcy inwestycyjni mogą chcieć powierzać swoje aktywa regulowanym instytucjom powierniczym, a nie nieuregulowanym podmiotom.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.