Polygon stworzy DAO dla sektora DeFi

Twórcy Polygon stworzą zdecentralizowaną organizację autonomiczną (DAO), w której planują przyciągnąć około 100 milionów użytkowników.

Twórca rozwiązań do skalowania Ethereum planuje stworzyć DAO dla zdecentralizowanego sektora finansowego (DeFi). Celem Polygon jest przyciągnięcie około 100 milionów użytkowników do DAO i zaproszenie członków społeczności do wyrażania opinii na temat rozwoju branży DeFi. Jak zauważają programiści, utworzenie DAO jest „kolejnym logicznym krokiem” w kierunku współpracy między systemami na blockchainach, biorąc pod uwagę obecność projektów takich jak SushiSwap, Curve i Aave, które już wykorzystują Polygon jako rozwiązanie skalujące.

Część funduszu #DeFiforAll o wartości 100 milionów dolarów zostanie wykorzystana na utworzenie DAO. Polygon niedawno nabył projekt skalowania Hermez Network za 250 milionów dolarów i po raz pierwszy w historii branży kryptowalutowej tokeny projektu zostaną połączone. Przejęcie, w połączeniu z utworzeniem DAO, przyczyni się do dalszej decentralizacji poza model PoS i pomoże Polygonowi stać się protokołem internetowym. „Poprzez DAO zachęcamy wszystkich aktywnych członków społeczności i projekty DeFi do pomysłów na zwiększenie popularności DeFi i dotarcie do następnego miliona użytkowników” – mówią programiści.

 

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.