Factom ogłasza rozpoczęcie likwidacji

Dobrze znany startup blockchain Factom, który jako jeden z pierwszych przeprowadził crowdsale, ogłosił rozpoczęcie procedury likwidacji, informuje CoinDesk.

W dokumencie skierowanym do Londyńskiej Giełdy Papierów Wartościowych największy inwestor Factom, FastForward, pisze:

Zarząd Factom powiadomił FastForward o decyzji podjętej 31 marca 2020 r. o rozpoczęciu procesu zbywania nieruchomości na rzecz wierzycieli z powodu braku dodatkowego finansowania„.

Zgodnie z decyzją FastForward otrzyma większość aktywów firmy, w tym własność intelektualną. Warunki likwidacji Factom nie są podane.

Dyrektor generalny FastForward Ed McDermott powiedział, że jego firma nie rozumie, jak Factom może stawić czoła tak trudnej sytuacji finansowej.

Jesteśmy bardzo zaniepokojeni wiadomościami z Factom ” – powiedział.

Firma Factom z siedzibą w Austin w Teksasie rozpoczęła działalność w 2014 roku, oferując rynkowe rozwiązania blockchain do weryfikacji i bezpieczeństwa danych.

W kolejnych latach projekt przyciągnął fundusze i otrzymał dotacje, w tym od rządu USA i Fundacji Billa i Melindy Gatesów. W 2015 r. Factom jako jeden z pierwszych w branży kryptograficznej przeprowadził sprzedaż tokenów, zbierając 579 BTC.

https://www.coindesk.com/factom-raises-140k-in-first-day-of-software-sale

Comments (No)

Leave a Reply