Filecoin radzi sobie lepiej niż bitcoin. Dlaczego?

Filecoin (FIL) był jednym z najlepiej radzących sobie altcoinów w ciągu ostatniego tygodnia, według CoinMarketCap. Mówiąc dokładniej, kryptowaluta stojąca za zdecentralizowaną siecią pamięci masowej jest numerem trzy, jeśli chodzi o najsilniejsze wzrosty w ciągu ostatnich siedmiu dni.

Dzięki temu udało się jej osiągać lepsze wyniki niż większość kryptowalut. Bitcoin (BTC) zmaga się obecnie z problemami po tym, jak został odrzucony na poziomie 25 000 USD. W ciągu ostatniego tygodnia jednak nadal jest na plusie o ponad 8%. Wzrost ten jest niewielki w porównaniu do FIL.

Filecoin pnie się w górę

Tydzień temu FIL kosztował jeszcze nieco powyżej 5 dolarów, ale w chwili pisania tego tekstu oscyluje już w okolicy 8,64 dolarów.

Wzrost FIL ma miejsce ponieważ projekt przygotowuje się do marcowej premiery Filecoin Virtual Machine (FVM)Ten FVM tworzy ”środowisko runtime” dla inteligentnych kontraktów. Oczekuje się, że umożliwi on nowe aplikacje dla smart kontraktów, prowadząc do zwiększenia wykorzystania sieci.

Inne sieci pamięci masowej, takie jak Arweave (AR), Siacoin (SC) i Storj (STORJ) nie były w stanie odnotować równoważnego wzrostu cen jak FIL. Tylko STORJ zyskał około 12%. AR obecnie traci 2% w porównaniu do tygodnia wcześniej, a SC jest na mniej więcej tym samym poziomie co siedem dni temu.

Artykuły które warto przeczytać: Jak sprzedać bitcoiny

Czym dokładnie jest Filecoin?

Filecoin to ”zdecentralizowana sieć pamięci masowej zaprojektowana do przechowywania najważniejszych informacji ludzkości”, według oficjalnej strony projektu. Użytkownicy mogą przechowywać dane w sieci peer-to-peer, tak jak robią to teraz z usługami chmurowymi dużych firm. Nie przynosi się jednak swoich plików do jednej firmy, ale są one rozproszone po całej sieci i wszystkich użytkownikach. Każdy, kto ma dodatkową przestrzeń, może udostępnić ją sieci, aby w zamian otrzymać nagrody w postaci FIL.

Comments (No)

Leave a Reply