Polska wołowina na blockchainie

W siedzibie KOWR odbyła się konferencja „Prezentacja technologii blockchain w systemie monitorowania, bezpieczeństwa i jakości żywności, ze szczególnym uwzględnieniem hodowli i produkcji wołowiny” informuje fakt24.pl

Fakt24.pl wyjaśnia czym jest blockchain i jak można go zastosować w śledzeniu łańcucha dostaw produktów. W tym wypadu chodzi o polską wołowinę. Pomysł godny pochwały. Życzymy powodzenia.

W Polsce w drugiej połowie ubiegłego roku jedna z małych firm informatycznych, w porozumieniu z informatycznym koncernem amerykańskim, rozpoczęła prace nad projektem wprowadzenia technologii blockchain w łańcuchu dostaw mięsa wołowego. Ta inicjatywa jest interesująca, jednak z informacji, jakie do nas docierają, wydaje się, że w tym projekcie brakuje przynajmniej jednego ważnego elementu. W procesie wdrożenia systemu do praktyki biznesowej niezbędny jest kupiec, czyli podmiot, który chciałby zobowiązać się do zapłaty wyższej ceny. Może to być sieć handlowa jako partner chcący wyróżnić się w walce konkurencyjnej lub importer wołowiny o wystarczającej zdolności do zaciągania takich zobowiązań – informuje Jerzy Wierzbicki„.

cały artykuł na Fakt24.pl

https://www.fakt.pl/pieniadze/za-miastem/system-blockchain-bedzie-sledzil-polska-wolowine/

P.S. podziękowania dla ngold za info 😉

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.