5 twórców gier blockchain otrzymało fundusze od Ripple Foundation

Partner Ripple, Forte, ogłosił współpracę z pięcioma twórcami gier, którzy wykorzystują platformę blockchain do tworzenia gier mobilnych i komputerowych.

Nowymi partnerami Forte są znane Hi-Rez Studio oraz Magmic, Netmarble, nWay i DECA Games.

Hi-Rez Studios jest twórcą gry MOBA Smite, Netmarble stworzył grę RPG Marble Future Fight, nWay jest znana z gry Power Rangers: Battle for the Grid, a Magmic posiada takie gry karciane jak Simple Spades.

Forte wcześniej współpracował z innymi twórcami gier, w tym z Disruptor Beam i Kongregate.

W ubiegłym roku Forte i Ripple utworzyły fundusz o wartości 100 milionów dolarów na inwestycje w rozwój gier blockchain.

Do uwierzytelnienia nagród i przedmiotów cyfrowych, w grze zostaną wykorzystane innowacyjne technologie.

Kaiser Hwang, wiceprezes ds. Marketingu w Forte, powiedział Forbes, że gry to idealny sposób na wykorzystanie technologii blockchain.

Dzisiaj miliony graczy są aktywne w grach, zarówno w społeczności, jak i gospodarce. Technologia Blockchain pozwala deweloperom na bezpieczne posiadanie zasobów gry, wymianę między sobą i zarabianie. Blockchain rozwiązuje wiele problemów ekonomicznych, przed którymi stoi dziś przemysł gier.

Ripple jest naszym ważnym partnerem. Wierzymy w przyszłość otwartych i kompatybilnych gier. Na naszej platformie używamy protokołów open source, takich jak Interledger, które upraszczają transakcje między łańcuchami. Jest to ogromna korzyść dla twórców gier, ponieważ pozwala im skupić się na tworzeniu fajnego produktu bez bycia ekspertem w dziedzinie blockchaina”- dodał Hwang.

Comments (No)

Leave a Reply