Playboy pozywa swojego partnera kryptograficznego za nieudaną integrację systemu płatności kryptowalutami

Playboy Enterprises, spółka matka odpowiedzialna za renomowane czasopismo dla dorosłych, pozwie firmę Global Blockchain Technologies (GBT). Playboy oskarża GBT o oszustwo i naruszenie umowy, twierdząc, że ten ostatni nie wdrożył rozwiązań blockchain do internetowych kanałów medialnych magazynu.

Zgodnie z pozwem, który został ostatnio złożony do Sądu Najwyższego w Los Angeles, Playboy podpisał z GBT umowę na integrację szeregu rozwiązań blockchain mających na celu wprowadzenie infrastruktury płatności Von Industry Token. GBT nie spełnił warunków umowy i odmówił zapłaty 4 000 000 USD w ramach umowy, twierdzi skarżący.

W marcu Playboy ogłosił, że rozwija swój własny portfel kryptowalutowy, który obsługuje różne kryptowaluty i płatności krypto w internetowych platformach i usługach firmy. Playboy.TV miał być pierwszą platformą, ktra wprowadzi tę nową funkcję.

GBT ogłosiło w maju, że współpracuje z Playboyem nad portfelem, w tym interfejsem do różnych platform.

Obie strony odmówiły udzielenia jakichkolwiek uwag w tej sprawie.

Jako jedna z największych na świecie rozrywkowych marek dla dorosłych Playboy bada alternatywne metody płatności, aby umożliwić klientom zachowanie poufności i anonimowości.

Niektóre serwisy pornograficzne, w tym Pornhub i Brazzers, niedawno ogłosiły , że akceptują płatności kryptowalutowe, choć nadal nie są one głównym nurtem w branży rozrywki dla dorosłych.