Plany rozwoju ekosystemu BNB Chain

10000 transakcji na sekundę na BNB Chain w tym roku

W 2024 roku programiści BNB Chain skupią się na optymalizacji stanu i przechowywania danych poprzez wprowadzenie PBSS-model, a także nad wdrożeniem EVM 3.0 wśród operatorów węzłów i walidatorów.

W ubiegłym roku BNB Chain stał się jednym z najaktywniej wykorzystywanych łańcuchów bloków L1, odnotowując rekordową liczbę 32 milionów transakcji dziennie i 2000 TPS.

OpBNB stał się „najbardziej aktywnym” rozwiązaniem warstwy 2 z ATH 71 milionów transakcji w dzień, 4500 TPS i opłata za gaz ~0,001 USD.

Zgodnie z planami zespołu, w tym roku opBNB „przekształci się” w opBNB Connect, który ma obsługiwać duże zdecentralizowane aplikacje o wysokim potencjale przepustowości. Inicjatywa będzie miała wpływ na obszary DePIN, DeSoc, AI i GameFi.

Koszt gazu w opBNB spadnie niemal dziesięciokrotnie do niespełna 0,0001 dolara, a jego limit podwoi się ze 100 mln do 200 mln. Pozwoli to na realizację nawet 10 000 transakcji na sekundę.

Ponadto BNB Chain zwiększy liczbę aktywnych walidatorów z 40 do 100 i wdroży fuzję Beacon Chain w celu „optymalizacji decyzji na różnych poziomach i przyspieszenia decentralizacji”.

Deweloperzy wprowadzą także BNB Greenfield 2.0, którego celem jest zwiększenie wydajności sieci, dodanie nowych funkcji poprawiających doświadczenia programistyczne oraz zbudowanie bardziej szczegółowej infrastruktury do przechowywania i użytkowania danych.

Twórcy uruchomili pierwszą wersję rozwiązania do zdecentralizowanego strukturyzacji informacji on-chain w ekosystemie w październiku 2023 roku.

W 2024 roku zachęcamy wszystkich programistów do korzystania z sieci BNB i przyczyniania się do niesamowitego rozwoju Web3 . Wierzymy, że w miarę ciągłego rozwoju naszego ekosystemu naszą misją jest ustanowienie ujednoliconego i potężnego paradygmatu wielołańcuchowego, aby uczynić ekosystem szybkim, opłacalnym, skalowalnym i przyjaznym dla użytkownika” – powiedział zespół blockchain.

Comments (No)

Leave a Reply