Giełda kryptowalut Coinbase zaczyna pobierać prowizję za konwersję USDC na dolary

Nowe opłaty na Coinbase

Największa amerykańska giełda kryptowalut Coinbase poinformowała, że ​​wprowadza zmiany w opłatach za konwersję stablecoinów USDC na dolary amerykańskie. Mówimy tu o transakcjach przekraczających 75 milionów dolarów miesięcznie. Nowe stawki powinny wejść w życie 5 lutego.

Klienci zapłacą 0,1% za wymiany USDC w wysokości od 75 mln do 150 mln USD miesięcznie, 0,15% za wymiany od 150 mln USD do 500 mln USD i 0,2% za wymiany powyżej 500 mln USD. Opłaty naliczane są bezpośrednio od wielkości całkowitej kwoty konwersji USDC na dolary amerykańskie.

Niektórzy klienci, w tym ci ze średnim miesięcznym saldem w USDC przekraczającym 100 milionów dolarów oraz posiadacze USDC powyżej 500 milionów dolarów, zostaną zwolnieni z opłat. Ten wyjątek dotyczy uczestników poziomu 1 i poziomu 2 programu premii za płynność Coinbase.

W grudniu 2023 r. Coinbase zachęcała klientów do przenoszenia aktywów z USDT do USDC. Zespół platformy wyjaśnił, że wydarzenia z ostatnich kilku tygodni wystawiły niektóre stablecoiny na próbę. A USDC to jeden z najbardziej niezawodnych i szanowanych cyfrowych dolarów, w pełni zabezpieczony wysokiej jakości rezerwami, twierdzi firma.

Agencja ratingowa Standard & Poor’s przygotowała ranking monet stabilnych, gdzie USDT otrzymał niemal najniższą notę ​​– cztery. Analitycy wyjaśnili, że największy stablecoin na rynku ma ograniczoną zdolność do utrzymania kursu fiducjarnego.

Coinbase ogłosiła niedawno ekspansję swoich usług w Afryce poprzez partnerstwo z wiodącą w regionie giełdą stablecoinów, Yellow Card.

Comments (No)

Leave a Reply