Simplex usuwa wymóg KYC dla transakcji poniżej 150 USD

Simplex, usługa zapewniająca kupno kryptowalut za pomocą bramek płatniczych, usuwa ograniczenia dotyczące KYC dla transakcji poniżej 150 USD.

Zniesienie tych ograniczeń ma na celu zwiększenie adopcji oraz ułatwienie i wyeliminowanie niepotrzebnych przeszkód regulacyjnych dla mikrotransakcji.

Od momentu wprowadzenia na rynek w 2014 r. Simplex stał się wiodącym dostawcą bramek płatniczych, dzięki którym użytkownicy mogą kupować kryptowaluty za pomocą walut fiducjarnych na giełdach gdzie nie ma walut FIAT.

Zgodnie z oświadczeniem prasowym, usługa bramek płątniczych planuje wprowadzić zaktualizowane wymagania KYC u wszystkich swoich klientów.

Firma wyjaśnia, że przejście przez KYC jest zbyt kłopotliwym i długim procesem dla tych użytkowników, którzy chcą dokonywać małych pierwszych zakupów, a Simplex dokłada wszelkich starań, aby wszystkie transakcje były wolne od ryzyka, a także szybkie i łatwe.

W ostatnim czasie organy regulacyjne w różnych jurysdykcjach zaczęły nalegać na ścisłą zgodność z KYC i przestrzeganie przepisów dotyczących przeciwdziałaniu prania pieniędzy (AML). Środki te, mimo że są konieczne do zwalczania wykorzystywania kryptowalut w nielegalnej działalności finansowej, takiej jak pranie pieniędzy, uchylanie się od podatków i finansowanie terroryzmu, często odbywają się kosztem platform i użytkowników.

Dostawcy kryptowalut, portfele i dostawcy usług powierniczych muszą ponosić rosnące koszty przestrzegania przepisów, podczas gdy użytkownicy muszą przejść przez szereg poziomów kontroli bezpieczeństwa, zanim będą mogli kupować i używać walut cyfrowych. Te obowiązkowe przepisy często stanowią przeszkodę w powszechnej adopcji i używaniu kryptowalut. Rzeczywiście, rosnące koszty przestrzegania przepisów spowodowane surowszymi przepisami KYC i AML powodują, że małe i średnie firmy kryptowalutowe są zmuszane do wycofania się z działalności.

W przypadku Simplex usunięcie wymogów KYC związanego z mikrotransakcjami kryptograficznymi jest częścią wysiłków firmy zmierzających do rozszerzenia zastosowania kryptowalut na całym świecie. Zgodnie z komunikatem prasowym, Simplex dąży do doskonałego „przepływu świadczeń związanych z kryptografią dla użytkowników na całym świecie”.

Eliminacja KYC dla transakcji poniżej 150 USD wynika z szybko rozwijającej się oferty wsparcia walutowego. Simplex oferuje obecnie obsługę ponad 40 walut krajowych, w tym dolara kanadyjskiego i jena japońskiego.

Włączając obsługę większej liczby walut fiducjarnych, Simplex ma nadzieję na stworzenie ekosystemu rynku kryptowalut, który umożliwi bezproblemowe transfery fiat-to-crypto. Za pośrednictwem platform klienckich użytkownicy mogą kupować kryptowaluty za pomocą kart kredytowych.

Oprócz obsługi większej liczby walut fiducjarnych Simplex rozszerza również swój katalog kryptowalutowy o dodatkowe tokeny. W marcu 2020 r. Firma ogłosiła dodanie stablecoin’a Dai do swojej listy obsługiwanych kryptowalut.

Platformy Fiat upraszczają proces nabywania kryptowalut za pomocą tradycyjnych środków płatności online, takich jak płatności kartą kredytową i debetową. Kanały te stanowią alternatywę dla usług handlu peer-to-peer. Platformy takie jak Simplex zapewniają również odpowiednie bezpieczeństwo takich transakcji dzięki solidnym protokołom Robust-Fraund-Chargeback (obciążenia zwrotnego).

zródło: blockonomi.com

Comments (No)

Leave a Reply