Pantera Capital inwestuje w TON i wierzy w świetlaną przyszłość Telegramu

Pantera Capital ogłosiła inwestycje w The Open Network (TON), projekt twórcy Telegramu Pavla Durova.

Kwota inwestycji nie jest znana, ale Pantera wierzy w świetlaną przyszłość Telegramu i TON.

W artykule na blogu firmy podkreślono, że decyzja o podłączeniu TON do komunikatora Telegram daje temu blockchainowi „potencjał, aby stać się jedną z największych sieci kryptowalut”. Z komunikatora korzysta codziennie 900 milionów osób, a liczba pobrań aplikacji sięga 36,7 miliona miesięcznie.

Analitycy Pantery podkreślają, że dzięki swojej filozofii Telegram „jest dobrze przygotowany do popularyzacji kryptowalut”. Ważna jest także część technologiczna blockchainu TON – sieć ta wyróżnia się wydajnością i skalowalnością przewyższającą te z dużych sieci, a portfel zapewnia ogromne możliwości, jednocześnie wyróżniając się prostym interfejsem.

Analitycy Pantery pochwalili także możliwość tworzenia miniaplikacji za pomocą TON bezpośrednio w komunikatorze Telegram. Jedną z takich aplikacji są BonkBot i StormTrade, które umożliwiają handel memcoinami i różnymi kryptowalutami, a także akcjami za pośrednictwem interfejsu komunikatora.

Ponadto Telegram zapewnia wiele możliwości monetyzacji, co przyciąga zarówno użytkowników, jak i twórców aplikacji. Przypomnijmy, że Pantera Capital zarządza aktywami o wartości 5,2 miliarda dolarów, a firma ogłosiła niedawno plany uruchomienia kolejnego funduszu kryptowalutowego za 1 miliard dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply