Animoca Brands przejęła Azarusa

Animoca Brands przejmuje firmy

Hongkong, operator gier blockchain Animoca Brands, ogłosił przejęcie platformy Web3 Azarus. Warunki finansowe transakcji i inne szczegóły nie zostały ujawnione.

Współzałożyciel Animoca Brands, Yat Siu, powiedział, że decyzja ta pokazuje „wiarę w transformacyjną moc technologii Web3”.

Wspólnie mamy nadzieję na nowo wyobrazić sobie krajobraz streamingu, aby był bardziej interaktywny, satysfakcjonujący i zgodny z otwartym metaświatem ” – powiedział.

Transakcja integruje rozwiązania Azarus z portfolio marek Animoca. Ci ostatni będą mogli wykorzystać technologie Web3 do stworzenia gospodarki gier, w której twórcy, gracze i streamerzy będą mogli kontrolować swoje prawa własności cyfrowej.

Założona w 2018 roku platforma Azarus umożliwia transmisję rozgrywki i interakcję z widzami za pomocą tokenów w zamian za nagrody. Według otwartych danych Animoca Brands była już wcześniej inwestorem w tym projekcie.

We wrześniu AB zebrał 20 milionów dolarów na projekt metaverse Mocaverse w drodze dodatkowej emisji akcji zwykłych. Rundę finansowania poprowadziła firma CMCC Global.

Przypomnijmy, że w listopadzie 2022 roku Siu zapowiedział utworzenie przez spółkę funduszu w wysokości do 2 miliardów dolarów na inwestycje w spółki z zakresu metawersów. W 2023 roku Animoca Brands obniżyła docelową kwotę konstrukcji do 800 milionów dolarów.

Na dzień 30 kwietnia skonsolidowane aktywa operatora gier typu blockchain wynosiły 3,4 miliarda dolarów.

Comments (No)

Leave a Reply