Hardfork London w sieci testowej Ethereum

W sieci testowej Ethereum Ropsten miał miejsce hardfork London. Deweloperzy wzywają do aktywnego testowania.

Długo oczekiwany hardfork London odbył się na blockchainie Ethereum, ale jeszcze nie w sieci głównej, a tylko na teście Ropsten. Aktualizacja została aktywowana dziś wieczorem w bloku 10499401.

Główny programista Ethereum, Tim Beiko, stwierdził, że dodanie tego i kolejnych bloków zajęło więcej czasu niż pierwotnie przewidywano, ponieważ górnicy nie wykazywali zainteresowania aktualizacją.

Ponieważ wydobycie w Ropsten jest altruistyczne (nagrody za bloki są bezwartościowe), może być trudno zmusić górników do aktualizacji na czas”.

Aktywacja hardforka London zaplanowana jest na 30 czerwca w testnecie Goerli, a na 7 lipca na Rinkeby. Jeśli podczas fazy testowania nie wystąpią żadne problemy, oczekuje się, że sieć główna Ethereum zostanie rozwidlona do końca lipca. London zawiera pięć propozycji ulepszeń Ethereum (EIP), z których najważniejszą jest EIP-1559. Między innymi wprowadza nowy mechanizm naliczania i spalania prowizji.

Lepiej pomóż w testowaniu

Deweloper Peter Siladji wyraził zaniepokojenie niskim poziomem udziału użytkowników w testach i przypomniał o konsekwencjach, jakie mogą wystąpić, jeśli nie będą bardziej aktywni.

Czy wiesz, że EIP-1559 może potencjalnie spowodować bardzo duże problemy w sieci głównej Ethereum, jeśli coś przeoczymy? – napisał . – Czy wiesz, jak temu zapobiec? Przetestuj EIP-1559 w Ropsten wewnątrz i na zewnątrz. Nic się nie stanie, jeśli uśmiercisz Ropsten!

Założyciel protokołu Hopr, Sebastian Bürgel, zauważył, że testowanie w Ropsten jest dość trudne dla zwykłego użytkownika, ponieważ sieć testowa nie ma tak płynnego wsparcia dla aplikacji zdecentralizowanych, jak ta główna. Deweloper napisał, że główne zagrożenie EIP-1559 nie jest związane z realizacją złożonych transakcji, ale z przetwarzaniem po przejściu na nowy model prowizyjny.

„…Konieczne jest również sprawdzenie priorytetyzacji transakcji. Opłata bazowa rośnie i spada, ale jeśli wolumen transakcji przekroczy zasób sieci, czy nastąpi niekontrolowany wzrost opłat dodatkowych wnoszonych przez użytkowników? Jeśli wyślesz transakcję, a prowizja podstawowa wzrośnie zanim zostanie uwzględniona w bloku, czy zostanie dodana później?

Współzałożyciel Ethhub, Anthony Sassano, przypomniał, że EIP-1559 był testowany i analizowany przez dwa lata. Jednak sieć Ethereum doświadczyła już ostatnio ogromnych zakłóceń, więc chęć uniknięcia kolejnego jest zrozumiała.

Każda aktualizacja protokołu Ethereum może coś zepsuć, dlatego najpierw uruchamiamy je w sieci testowej” – dodał Sassano. „Jeśli coś pójdzie nie tak w sieci głównej, po prostu użyjemy interakcji społecznych, aby rozwiązać problem. Wszystkie łańcuchy bloków działają w ten sposób.


Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.