GameStop wejdzie na rynek kryptowalut z własnym tokenem oraz platformą NFT

Platforma NFT od GameStop

Amerykański sprzedawca gier i konsol GameStop uruchamia własną platformę NFT. Informacjazostała opublikowana na stronie internetowej.

„Tworzymy zespół”, „Poszukujemy programistów (solidity, react, python), projektantów, graczy, marketerów i liderów społeczności”.

GME – token od GameStop

Strona zawiera również logo Ethereum i link do smart contractu pod nagłówkiem „Game On Anon”. Kod kontraktu obejmuje między innymi wydanie  tokena GME. GME to takze oznaczenie akcji gieldowych GameStop.

gamechanger

GameStop rozpoczął tak zwany rajd „akcji memów” w lutym tego roku, kiedy kilka dużych funduszy hedgingowych poniosło poważne straty, likwidując swoje krótkie pozycje po skoordynowanym zakupie przez inwestorów z mediów społecznościowych. Dziś akcje GME wzrosły o 18% od otwarcia sesji giełdowej. Wolumen obrotu wyniósł 8 mln akcji i przekroczył poprzednie 10 sesji. W ciągu ostatniego dnia o papierach wartościowych GME najczęściej mówiło się w sekcji dla inwestorów WallStreetBets na Reddit.

Jeśli wzrost będzie trwał i rzeczywiście czeka nas powtórka z lutowej eksplozji memów, spodziewaj się gwałtownego skoku podczas nocnej sesji o niskim poziomie płynności, tak jak to miało miejsce na przełomie stycznia i lutego”- pisze Zerohedge.

https://www.theblockcrypto.com/linked/106071/gaming-retailer-gamestop-is-building-an-nft-platform-on-ethereum

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.