Coinbase doświadczył kolejnej awarii

We wtorek 14 maja użytkownicy amerykańskiej giełdy Coinbase nie mieli dostępu do swoich kont i nie mogli dokonywać transakcji na platformie kryptowalut. Coinbase swoimi oficjalnymi kanałami potwierdziła awarię systemu.

Rankiem 14 maja użytkownicy wchodząc na stronę giełdy zostali przywitani komunikatem o niedostępności usług internetowych oraz ostrzeżeniem „Usługa 503 chwilowo niedostępna”. Z reguły takie powiadomienie pojawia się na stronach internetowych, gdy serwery są przeciążone lub przeprowadzana jest konserwacja.

Giełda nie zgłosiła żadnych prac konserwacyjnych, co spowodowało niezadowolenie wśród aktywnych traderów z powodu braku dostępu do ich kont i strat finansowych. Na przykład aktywne zlecenia rynkowe złożone w celu sprzedaży aktywów cyfrowych przed awarią i zrealizowane podczas przestoju w świadczeniu usług giełdowych mogą potencjalnie skutkować utratą szans dla inwestorów i niekorzystnymi cenami handlowymi w wyniku poślizgu.

Zespół Coinbase poinformował, że działanie giełdy kryptowalut zostało już przywrócone do normy, a środki jej klientów są całkowicie bezpieczne. Jednak niektórzy klienci Coinbase zgłaszają, że nie mogą jeszcze zalogować się na swoje konta.

Comments (No)

Leave a Reply