ATH bitcoin co to jest?

Czy kryptowaluty są tymczasową modą? A może na dobre zrewolucjonizowały świat finansów? Na odpowiedzi przyjdzie nam jeszcze poczekać, jednak już dzisiaj wiemy, że adopcja kryptowalut postępuje w niesamowitym tempie. Nowe rekordy cenowe skutecznie przyciągają głodnych zysków inwestorów. Historia Bitcoina pokazuje, że duże olbrzymie pieniądze są czasem na wyciągnięcie ręki – wystarczy znaleźć się we właściwym miejscu o właściwym czasie.

Czym jest Bitcoin?

Początki Bitcoina nie wskazywały na to, że odniesie on tak ogromny sukces. Kryptowaluta powstała w 2009 roku za sprawą osoby ukrywającej się pod pseudonimem Satoshi Nakamoto. W momencie swojego rynkowego debiutu na giełdzie Mt.Gox cena jednego Bitcoina nie przekraczała kilku centów. Nie stanowiło to jednak żadnej przeszkody, aby już w 2021 wartość jednego Bitcoina wynosiła ponad 60tys. dolarów.
Kryptowalutę wyróżnia wiele cech, które są niespotykane w tradycyjnym świecie finansów. Przede wszystkim jest to brak pośredników transakcyjnych. Przy pomocy Bitcoina każdy może przelać dowolną ilość środków na dowolny wybrany portfel. Bez podawania nazwisk, bez większych opóźnień, bez żadnych pośredników. Dodatkowo Bitcoin zaprogramowany jest tak, że nie ulega inflacji. Liczba monet jest ściśle ograniczona, a maksymalna podaż wynosi 21 milionów sztuk. Z tego względu Bitcoin bardzo często postrzegany jest jako sposób na zabezpieczenie kapitału przed utratą wartości.

Sprawdź również: Jak sprzedać bitcoina

ATH Bitcoin co to jest?

Nie stanowi żadnego zaskoczenia, że najbardziej interesującą rzeczą jest cena. Wszelkie użyteczności i ograniczona podaż są ciekawe, jednak to pieniądze wzbudzają największe emocje. W dyskusji o wartości Bitcoina często pojawia się stwierdzenie „ATH”. Co ono oznacza?

„ATH” to z angielskiego „all-time high”, czyli po prostu rekordowa cena. Aktualne ATH Bitcoina wynosi niespełna 69tys. dolarów i zostało osiągnięte 10 listopada 2021 roku. Według niektórych ekspertów cena Bitcoina może jednak przebić nawet milion dolarów, co w praktyce oznacza przeszło czternastokrotny wzrost od obecnego rekordu.

Czy Bitcoin ma przyszłość?

Pomimo tysięcy nowych projektów, to właśnie Bitcoin cały czas utrzymuje się na pozycji lidera. Jego pozycję zdecydowanie umacnia rosnące zainteresowanie ze strony instytucji finansowych. Pozycja Bitcoina jest ugruntowana, a ludzie często postrzegają go jako wirtualne złoto. Jest on uznawany za najbardziej stabilną i najbezpieczniejszą kryptowalutę. W Salwadorze Bitcoin jest nawet legalnym środkiem płatniczym.

Na ten moment wydaje się, że adopcja kryptowalut i w szczególności Bitcoina będzie coraz większa. W obliczu szalejącej inflacji ludzie poszukują alternatywnych sposobów na lokowanie swojego kapitału. Bitcoin poza swoją deflacyjną naturą oferuje potencjalne ogromne zyski. Warto też pamiętać o funkcjonalnościach takich jak anonimowość czy możliwość szybkiego przesyłania środków do dowolnego miejsca na świecie. Przed Bitcoinem stoi jeszcze wiele wyzwań, jednak jego historia może napawać optymizmem wszystkich inwestorów.

Comments (No)

Leave a Reply