Waves wydał ważną aktualizację swojej platformy blockchain

Platforma Waves przedstawia dużą wielopoziomową aktualizację swojego protokołu.

Nowe funkcje obejmują transakcje danych, uczciwy dowód silnika udziałów, opcja nagrywania tokena i transakcje sponsorowane.

Transakcje danych

Transakcje danych pozwalają każdemu wysłać informacje do blockchain. Maksymalny rozmiar transakcji danych wynosi około 140kb. Opłaty za transakcje danych, obliczane w WAVES, są proporcjonalne do wielkości transakcji: 100 000 za kilobajt, zaokrąglone w górę do najbliższego kb. Ponieważ wielkość transakcji jest ograniczona do 140kb, będzie kosztować zaledwie 0,14 FALA (mniej niż 1 USD).

Fair Proof of Stake

Jest to aktualizacja systemu PoS, która usuwa niektóre niedogodności dla mniejszych górników. Podczas gdy PoS powinien umożliwić każdemu otrzymywanie nagród górniczych proporcjonalnie do ich salda WAVES. W praktyce szanse są ułożone na korzyść większych górników, którzy tworzą wyższy udział bloków. Protokół został dostosowany, aby to odzwierciedlić i zapewnić, że mniejsi górnicy nie zostaną wyeliminowani.

Transakcje dla wszystkich

Każdy użytkownik może teraz palić tokeny, co oznacza, że ​​niszczy je, czyniąc kryptograficznie nieopisanym. Dzięki temu użytkownicy, którzy otrzymali tokeny, mogą trwale usunąć je ze swoich portfeli.

Sponsorowane transakcje

Ważną aktualizacją protokołu są transakcje sponsorowane. Sponsorowane transakcje zastępują opłaty za zasoby, które pozwoliły użytkownikom płacić bezpośrednio za pomocą tokenów. Po aktywacji transakcji sponsorowanych wystawca tokena dokona depozytu w WAVES, a depozyt ten zostanie wykorzystany do zapłaty za usługę.

Ważne jest, aby wszystkie łańcuchy przetwarzały transakcje i nie odmawiały żadnych z powodu ich ekonomicznej nieopłacalności. Dodatkowo zapewnia to, że zawsze istnieje zapotrzebowanie na WAVES, ponieważ transakcje są tanie, ale nie darmowe.

Wielopoziomowy ekosystem platformy Waves pozwala każdemu uruchomić własne, chronione kryptograficznie tokeny blockchain, a także sieci prywatne. W czerwcu 2016 r. Waves ukończył ICO, pozyskując ponad 16 000 000 USD (30 000 bitcoinów). Całkowita kapitalizacja rynkowa Waves wynosi około 600 000 000 $. Do najbardziej znaczących sprzedaży na platformie należą MobileGo, ZrCoin, EncryptoTel, PrimalBase i Starta Accelerator.

Comments (No)

Leave a Reply