Nie będzie IPO Coinbase

Giełda kryptowalut Coinbase ujawniła dodatkowe informacje dotyczące planów wejścia na giełdę.

Firma zamierza skorzystać z metody direct listing.

Coinbase Global, Inc. ogłosił dzisiaj zamiar zostania spółką notowaną na giełdzie w drodze bezpośredniego notowania swoich akcji zwykłych klasy A. „Proponowane notowanie będzie zgodne ze złożeniem S-1 do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC)”- pisze giełda .

W grudniu Coinbase ogłosił, że składa poufny formularz S-1 w SEC. „Oczekuje się, że formularz S-1 wejdzie w życie, gdy SEC zakończy ocenę procesu, zgodnie z warunkami rynkowymi i innymi warunkami” – czytamy w ostatnim oświadczeniu.

Wyniki finansowe giełdy kryptowalut zgłoszone do SEC są nieznane. Jednak jest już jasne, że Coinbase nie wykorzysta mechanizmu pierwszej oferty publicznej (IPO) do pozyskania dodatkowego kapitału, a następnie wejścia na giełdę.

Wcześniej Roblox zrezygnował z IPO na rzecz notowań bezpośrednich, pomimo dużej popularności tej metody pod koniec ubiegłego roku. W ten sposób firmy mogą uniknąć wyceny i sprzedaży pakietów nowych akcji, po prostu dodając papiery wartościowe na giełdę, gdzie są następnie udostępniane do obrotu. Najbardziej znane i zamożne firmy często wybierają notowania bezpośrednie.

źródło: https://blog.coinbase.com/coinbase-announces-proposed-direct-listing-3a52c4298ccc

Comments (No)

Leave a Reply