MoneyGram uruchamia rozliczenie USDC za pomocą blockchaina Stellar

Partnerstwo umożliwi klientom MoneyGram finansowanie i wypłacanie środków ze swoich kont za pomocą stablecoina USDC w fizycznych oddziałach.

Firma świadcząca usługi finansowe, MoneyGram International, nawiązała współpracę z Fundacją Stellar Development, aby umożliwić konsumentom wysyłanie pieniędzy za pomocą popularnego stablecoina Circle, USD Coin (USDC) oraz konwersję bezpośrednio na i z waluty fiat.

Zgodnie z ogłoszeniem z 6 października MoneyGram ma zintegrowaną obsługę umożliwiającą portfelom kryptograficznym podłączonym do sieci Stellar dostęp do globalnej platformy detalicznej. Współpracując z Circle, MoneyGram umożliwi również niemal natychmiastowe rozliczenie zaplecza, finansowanie konta i lokalne wypłaty fiat za pomocą stabilnego tokena USDC.

United Texas Bank będzie działał jako bank rozliczeniowy, aby zakończyć proces w ramach prawnych.

„Ponieważ kryptowaluty i waluty cyfrowe zyskują na znaczeniu, szczególnie optymistycznie patrzymy na potencjał stablecoinów jako metody usprawnienia płatności transgranicznych”. powiedział Alex Holmes, prezes i dyrektor generalny MoneyGram.

Oczekuje się, że partnerstwo rozpocznie się pod koniec 2021 r. w wybranych jurysdykcjach, a rozszerzona międzynarodowa ekspansja zaplanowana jest na 2022 r. Denelle Dixon, dyrektor generalny i dyrektor wykonawczy Stellar Development Foundation, powiedział:

„Nowy segment użytkowników gotówki będzie mógł zamieniać gotówkę na i z USDC, dając im dostęp do szybkich i niedrogich usług związanych z aktywami cyfrowymi, które wcześniej mogły być poza zasięgiem”.

Integracja MoneyGram ze Stellar następuje zaledwie kilka miesięcy po przeprowadzce firmy, aby umożliwić klientom wypłacanie aktywów kryptograficznych za gotówkę za pośrednictwem punktów sprzedaży w USA. Usługa została wdrożona we współpracy z Bitcoin ATM i operatorem giełdy kryptograficznej Coinme Inc.

MoneyGram nie jest obcy blockchain, ponieważ w czerwcu 2019 roku nawiązał współpracę z Ripple, aby współpracować przy płatnościach transgranicznych i rozliczeniach walutowych z aktywami cyfrowymi.

Jednak sytuacja się pogorszyła ze względu na niepewność dotyczącą pozwu amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd wymierzonym w Ripple. MoneyGram zawiesił wsparcie dla platformy Ripple w pierwszym kwartale 2021 roku.

Stellar został uruchomiony przez współzałożyciela Ripple, Jeda McCaleba po jego burzliwym odejściu z projektu w 2014 roku.

Circle opublikowało 4 października zeznania ujawniające, że współpracuje z wezwaniem do sądu z SEC, które otrzymał w lipcu.

 

Comments (No)

Leave a Reply