BitTorrent (BTT) tokenizuje się na Binance Launchpad

Jak możemy przeczytać na blogu Bittorrent  platforma LaunchPad prowadzona prze Binance ma w planach wdrażać co najmniej jeden token miesięcznie.

Pierwsze projekty, które zostaną uruchomione będą powiązane z TRON BitTorrent i Fetch.AI. Binance oferuje dwie platformy dla projektów blockchain i krypto.

Binance Labs zapewnia finansowanie innowacyjnym startupom blockchain, a Binance LaunchPad oferuje platformę do pozyskiwania funduszy poprzez sprzedaż tokenów.

Ten ostatni wspiera projekty, które są już finansowane i potrzebują renomowanej przestrzeni, aby dotrzeć do większej liczby użytkowników kryptograficznych.

LaunchPad wymienia Bitcoin Wallet Bread i opartą na blockchain platformę upominków Gifto  jako udane projekty tokenów w przeszłości. W lipcu 2018 r. założyciel platformy blockchainowej TRON, Justin Sun, przejął gigantyczny system wymiany plików Peer-to-Peer BitTorrent za 126 milionów dolarów z ponad 100 milionami aktywnych użytkowników w 138 krajach. TRON nazwał tą fuzję projektem Atlas.

Protokół BitTorrenta udostępnia nową generację twórców treści z narzędziami do dystrybucji ich treści bezpośrednio do innych w Internecie. Nowy token BTT BitTorrenta pozwoli uczestnikom sieci BitTorrent zachęcać do działań, które prowadzą do lepszego udostępniania plików, na przykład do korzystania z szybszych sieci i dłuższych okresów udostępniania.