Bitmain ogłosił nowy model ASIC do kopania Ethereum

Bitmain ogłosił dziś wydanie nowego modelu koparki ASIC do wydobywania kryptowaluty Ethereum.

AntMiner E9 będzie kompatybilny z algorytmem Ethash, ale cena i dane techniczne nowego urządzenia wciąż nie są znane. Nie jest również jasne, kiedy może trafić na rynek i czy Bitmain będzie w stanie wyprodukować go na znaczną skalę, biorąc pod uwagę ciągły globalny niedobór chipów.

AntMiner E9 1500MH/s

Najpopularniejsza obecnie koparka ASIC do wydobywania Ethereum jest produkowana przez InnoSilicon. A10 Pro wytwarza od 500 do 750 megahasów na sekundę (MH / s), w zależności od wersji i modyfikacji. Najprostsza wersja w Chinach kosztuje obecnie ponad 70 000 juanów, czyli 11 000 USD. Według F2Pool każde takie urządzenie w obecnym środowisku przynosi górnikom 56,19 USD dziennie, z wyłączeniem kosztów energii elektrycznej, przy szacowanej rentowności na poziomie 98%.  AntMiner E9 ma osiągnąć szybkość mieszania około 1500 MH / s.

Na uwagę zasługuje również wybrany termin ogłoszenia. Chociaż przychody górników stale rosły co miesiąc od października i osiągnęły rekordowy poziom 1,38 miliarda dolarów w marcu, oczekuje się , że propozycja poprawy Ethereum EIP-1559 zostanie uruchomiona latem, co znacznie zmniejszy dochody z prowizji. W dłuższej perspektywie Ethereum czeka na przejście do nowej sieci opartej na algorytmie konsensusu Proof-of-Stake. Wu przyznaje, że pojawienie się AntMiner E9 może przyspieszyć ten proces.

źródło: https://www.theblockcrypto.com/linked/101904/bitmain-ethereum-asic-miner

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.