DEX Safemooon zhakowany. Zniknęło 9 milionów dolarów.

Safemoon zhakowany

Zdecentralizowana giełda kryptowalut Safemoon oparta na sieci BNB Chain została zhakowana, w wyniku czego z puli płynności wycofano około 9 milionów dolarów.

Do społeczności @SAFEMOON: Chcielibyśmy poinformować, że nasz LP [pula płynności] została naruszona”, napisała giełda na Twitterze, dodając, że podejmuje natychmiastowe działania w celu rozwiązania problemu.

Według serwisu BscScan, z puli płynności giełdy wycofano aktywa kryptograficzne o wartości prawie 9 milionów dolarów.

Haker był w stanie sztucznie podnieść cenę tokena SFM, a następnie sprzedał wystarczającą liczbę tokenów z powrotem do puli płynności w tej samej transakcji, według Peckshield.

Atakujący był w stanie spalić większość SFM, co zwiększyło cenę tokena” — wyjaśnił Peckshield.

Kilka godzin po włamaniu hakerzy dodali wiadomość do jednej transakcji, mówiąc, że chcą zwrócić środki. Według PeckShield hakerzy odzyskali już BNB o wartości ponad 1,2 miliona dolarów.

Hej, spokojnie, przypadkowo rozpoczęliśmy atak, chcielibyśmy zwrócić środki, założyć bezpieczny kanał komunikacji, porozmawiajmy” – napisali hakerzy.

Według niedawnego raportu PeckShield, w lutym skradziono kryptowaluty o łącznej wartości 35,5 miliona dolarów. Najwięcej włamań – 141 – miało miejsce 11 lutego.

Comments (No)

Leave a Reply