Manta Network podejrzana o pranie pieniędzy

Zespół stojący za Manta Network, blockchainem o poziomie wiedzy zerowej (L2), był podejrzany o pranie pieniędzy poprzez notowanie tokenów MANTA na głównych giełdach Binance, Bithumb i KuCoin.

Po raz pierwszy oskarżenia o podejrzane transakcje przeciwko Manta Network pojawiły się w koreańskiej grupie Manta na portalu społecznościowym X. Entuzjasta kryptowalut pod pseudonimem Definalist zwrócił się do swoich subskrybentów z ostrzeżeniem o możliwych nielegalnych działaniach i podejrzanych transakcjach ze strony Manta Network w dniu notowania tokenów MANTA.

Definalist zwrócił uwagę na kilka podejrzanych transakcji i wskazał, że w dniu notowania na Bithumb około 2 miliony tokenów MANTA zostało przeniesionych na osobisty portfel przedstawiciela ds. rozwoju biznesu Manta Network w Korei (BD).

Definalist zauważył także, że według Etherscan, kryptowaluty przeniesione do portfela Manta Network stanowiły ponad 75% całkowitego obrotu tokenami MANTA na Bithumb.

Zaledwie pięć minut po wystawieniu na giełdę cena MANTA na Bithumb gwałtownie wzrosła do 230 dolarów. Przedstawiciel firmy BD rzekomo sprzedał wszystkie 2 miliony tokenów MANTA po cenie 50–100-krotności ceny rynkowej wynoszącej 2,26 dolara. Przychody BD wyniosły około 2100 ETH, co stanowi równowartość około 5,2 miliona dolarów” – powiedział ekspert ds. kryptowalut.

W odpowiedzi na zarzuty Manta Network wydała oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​transakcja stanowi legalną część programu inwestycyjnego, którego celem jest utrzymanie i rozszerzenie obecności platformy Manta w Korei Południowej.

Jeśli podejrzenia Definalist się potwierdzą, zespołowi Manta Network grozi poważny odwet ze strony południowokoreańskich organów regulacyjnych za naruszenie rygorystycznych przepisów dotyczących prania pieniędzy. Wcześniej Komisja Usług Finansowych Korei Południowej (FSC) potwierdziła znaczenie zakazu nakładającego na lokalne instytucje finansowe posiadanie i inwestowanie w kryptoaktywa.

Comments (No)

Leave a Reply