Memecoiny w górę po uruchomieniu konta XPayments

Wzrost zainteresowania memecoinami

Sieć społecznościowa Elona Muska X (dawniej Twitter) wpłynęła na cenę memecoinów kojarzonych z tym amerykańskim miliarderem – ceny Dogecoin i Floki wzrosły natychmiast po utworzeniu konta XPayments, które ma integrować płatności za pomocą kryptowalut.

Od 19 do 21 stycznia cena DOGE wzrosła z 0,075 USD do 0,089 USD (18%), a cena FLOKI wzrosła z 0,000027 USD do 0,000034 USD (21%). Według CoinGecko wolumen obrotu obydwoma tokenami wzrósł o 200% w ciągu ostatniego weekendu, pomimo braku ogólnego wzrostu wolumenu obrotu na rynku kryptowalut. Kontrakty terminowe DOGE i FLOKI odnotowały wzrost liczby otwartych kontraktów z 200 milionów dolarów do 430 milionów dolarów.

Konto XPayments na Twitterze od chwili jego powstania 19 stycznia zgromadziło już ponad 107 tysięcy subskrybentów. Na początku stycznia Platforma X ogłosiła plany uruchomienia w aplikacji funkcji płatności peer-to-peer.

Nie ma jeszcze oficjalnych informacji na temat tego, czy monety memowe będą wykorzystywane na platformie X, czy też nie . Spekulacje opierają się jednak na tym, że firmy Elona Muska akceptują już takie tokeny jako metodę płatności. Producent samochodów elektrycznych Tesla sprzedaje niektóre produkty firmy DOGE w sklepie internetowym Tesla Store. DOGE i FLOKI często szybują w górę po wiadomościach o firmach należących do Muska.

W lipcu 2023 r. Dogecoin wzrósł o 9% po pojawieniu się symbolu kryptowaluty w logo Twittera. W lutym ubiegłego roku liczba Floki wzrosła o 46%, po tym jak miliarder opublikował zdjęcia swojego psa. A niedawno szef Tesli i SpaceX powiedział , że jego kolonia na Marsie będzie mogła korzystać z kryptowaluty.

Biznesmen planuje lot na najbliższą planetę, na której nie da się zamieszkać.

Comments (No)

Leave a Reply