Amerykański wywiad zaniepokojony dominacją Chin w przestrzeni walut cyfrowych

Dyrektor US National Intelligence zwrócił się do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC), aby ostrzec ją o swoich obawach dotyczących dominacji Chin w przestrzeni cyfrowych walut.

Według Washington Examiner, na początku tego miesiąca John Ratcliffe skierował list do przewodniczącego SEC Jaya Claytona, wzywając go do opracowania zasad, które uczyniłyby amerykańskie firmy bardziej konkurencyjnymi. Zauważa, że ​​ponad połowa mocy obliczeniowej światowych sieci kryptowalut znajduje się w Chinach, a bank centralny tego kraju już teraz opracowuje własną cyfrową walutę.

Ratcliffe zasugerował, aby Clayton spotkał się z wyższymi urzędnikami wywiadu gospodarczego w celu uzyskania porady. Dołączył również list wysłany tego lata do Claytona przez senatora Toma Cottona. Cotton ostro krytykuje Chiny i twierdzi, że SEC powinna zapewnić oficjalne wytyczne dla firm kryptowalutowych w USA.

Przedłużający się brak jasności przepisów nie tylko szkodzi amerykańskim zasobom cyfrowym, ale także poważnie zagraża bezpieczeństwu narodowemu i ekonomicznemu Stanów Zjednoczonych” – napisał Cotton.

https://www.washingtonexaminer.com/news/trump-spy-chief-seeks-sec-scrutiny-of-chinese-dominance-in-cryptocurrency

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.