PayPal planuje wyemitować własny stablecoin

PayPal planuje uruchomić własny stablecoin, pisze The Block.

PayPal jest już w kontakcie z twórcami protokołów stablecoin. Sugeruje to, że współpraca z firmą zewnętrzną jest postrzegana jako opcja priorytetowa. PayPal skontaktował się z zespołem Ava Labs odpowiedzialnym za rozwój platformy blockchain Avalanche. Nie wiadomo, z kim jeszcze firma może negocjować.

Rzecznik PayPal, w odpowiedzi na prośbę o komentarz, powiedział, że nadal badają przestrzeń zasobów cyfrowych z perspektywy handlu elektronicznego.

Często negocjujemy technologie, które pomogą nam osiągnąć nasze cele. Jednak plotki i spekulacje nie mogą służyć jako pewnik przyszłych planów firmy”.

Wydaje się, że skłaniają się bardziej do pracy z partnerem już reprezentowanym w przestrzeni stablecoin, niż do samodzielnego tworzenia czegoś. Myślę, że w ten sposób będą mogli szybciej wejść na rynek i to jest dla nich główny priorytet”- mówi źródło.

Plotki, że PayPal zamierza przejść na stablecoiny, pojawiły się juz jakiś czas temu. Jedno ze źródeł nazywa plany PayPal najbardziej znanym sekretem w całej branży kryptowalut.

Stablecoin na sieci Avalanche

Od końca ubiegłego roku PayPal umożliwia klientom ze Stanów Zjednoczonych kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie zasobów cyfrowych. W marcu firma ogłosiła zakup pierwszego w swoim rodzaju start-upu kryptowalutowego Curv, „w celu przyspieszenia i rozszerzenia swoich inicjatyw wspierających kryptowaluty i aktywa cyfrowe”. Ava Labs opracowuje skalowalny łańcuch bloków Avalanche z obsługą podsieci i tokenów w oparciu o zasoby świata rzeczywistego.

https://www.theblockcrypto.com/post/103617/paypal-has-held-exploratory-talks-about-launching-a-stablecoin-sources

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.