Czas odłączyć się od tradycyjnych banków? Tak mówi Charles Hoskinson

Kryzys bankowy w USA spowodował, że ludzie szukają alternatyw. Przemysł kryptowalutowy również musi znaleźć inny sposób na prowadzenie działalności. Według Charlesa Hoskinsona, twórcy Cardano, musi to być rozwiązanie, które nie wymaga ingerencji banków.

Pozbądź się banków

Mówi on swoim tysiącom zwolenników, że nadszedł czas, aby odejść od niestabilnych i zmiennych banków.

Dla firm kryptowalutowych zawsze trudno było znaleźć wiarygodnego partnera bankowego. Wiele banków uważa je za zbyt ryzykowne. Trzeba coś wymyślić, aby utrzymać małą konkurencję.

Nic dziwnego, że wiele firm kryptowalutowych zdeponowało wiele aktywów w Silicon Valley Bank, dużym graczu finansowym, który nie dawał za wygraną. Teraz wiemy, że bank ten został zamknięty przez regulatorów. Zamknięcie oznaczało, że jedna z ostatnich łatwych opcji dla firm kryptowalutowych, aby utrzymać połączenie z tradycyjnym systemem finansowym, już nie istnieje.

Przemysł kryptowalutowy i twórcy stablecoinów są bezpośrednio dotknięci przez upadłe banki. Chociaż wierzący w kryptowaluty przewidują, że kryptowaluty ostatecznie zastąpią tradycyjne banki, branża musi pokonać kolejne wyzwanie, jakim jest możliwość ponownego korzystania z systemu bankowego.

Digitalizacja obligacji rządowych

Jeden z internetowych zwolenników Hoskinsona, skomentował, że nadszedł czas na zdecentralizowany bank kryptowalutowy. Hoskinsonowi spodobał się ten pomysł, mówiąc, że byłby to „game over” dla tradycyjnych instytucji bankowych, gdyby udało się zdigitalizować obligacje.

Obligacje to papiery dłużne emitowane przez rządy w celu finansowania ich deficytów i wspierania codziennych operacji rządu. Są to więc długi rządowe emitowane w formie papierów wartościowych.

Nawiasem mówiąc, banki i firmy mogą również emitować obligacje, ale nie o tym mówi Hoskinson. NIe oferują one bowiem takiego samego bezpieczeństwa jak wariant rządowy.

Kryptowaluty mogą spełnić obietnicę

Zamknięcie banków przyjaznych kryptowalutom to kolejna broń establishmentu przeciwko kryptowalutom. Pomimo tych wyzwań, przemysł kryptowalutowy nadal rośnie i ewoluuje, z nowymi projektami i inicjatywami pojawiającymi się każdego dnia.

Bitcoin, pierwsza kryptowaluta, została wymyślona w odpowiedzi na kryzys bankowy w 2008 roku. Wymyślony z obietnicą dania zwykłym ludziom wyboru, aby stać się swoim własnym bankiem.

Być może z konieczności, kryptowaluta musi już spełnić tę obietnicę podczas obecnego kryzysu bankowego.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.