SEC oskarżył Veritaseum o oszustwo. Kurs kryptowaluty spadł o prawie 70%

Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) pozwała firmy powiązane z Veritaseum, które zostały oskarżone przez agencję o prowadzenie niezarejestrowanego ICO ze znamionami oszustwa informuje Cointelegraph.

Kryptowaluta Veritaseum (VERI) to projekt stworzenia kapitałowego rynku opartego o technologię blockchain. W wizji twórcy, analityka finansowego i celebryty Reggie Middletona, za pomocą smart kontraktów i platformy finansowej ma powstać niezależny od instytucji rynek derywatów. Za pomocą blockchain i przyjaznego interface ludzie będą w stanie wykorzystać zarówno moc nowej technologii transferu cyfrowej wartości jak i wartość aktywów zgromadzonych w bardziej tradycyjnych formach.

Zgodnie z dokumentami opublikowanymi w sieci , SEC zamierza pociągnąć Reggie Middletona do odpowiedzialności i natychmiast zamrozić część aktywów Veritaseum Inc. i Veritaseum LLC.

Komisja twierdzi, że pozwani pozyskali około 14,8 mln USD w ramach pierwszgo ICO w 2017 r. i na początku 2018 r. W tym czasie wielu inwestorów zostało wprowadzonych w błąd, ponieważ firma zmieniała informacje o warunkach sprzedaży tokena i celowo ukryła pewne istotne szczegóły (jakie? jeszcze nie podano).

Amerykański organ regulacyjny twierdzi, że projekt ma nadal około 8 milionów dolarów nielegalnie zebranych funduszy. Według SEC aktywa te muszą zostać natychmiast zamrożone.

Po tych wiadomościach kurs Veritaseum (VERI) spadł o prawie 70% . Teraz kryptowaluta oscyluje w granicach 7 USD po 10% odbiciu, chociaż na początku 2018 r. jej kurs wynosił lekko ponad 400 USD.

Warto dodać, że w 2017 r. start-up blockchain Veritaseum padł ofiarą hakerów, tracąc 8,4 mln USD od inwestorów ICO co obecnie również jest badane przez SEC.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.