Ethereum z kolejnym ATH

Ethereum powyżej 2700$

W środę kurs etheru ponownie wznowił swoje historyczne maksima. Tym razem powyżej 2700$, zbliżając się do kolejnego istotnego psychologicznie poziomu 3000$.


Dzienny wzrost wyniósł 5,5% i ponad 60% w ciągu ostatnich 30 dni. W tym samym czasie Bitcoin nadal umacnia się na poziomie około 53000 – 55 000$.

Analitycy JPMorgan Bank opublikowali we wtorek notę ​​badawczą zatytułowaną „Why ETH is outperforming?” Ich zdaniem chodzi o futures i mikrostrukturę rynku. Sam fakt opublikowania osobnego materiału na temat ETH wywołał zdziwienie uczestników rynku. Wielu inwestorów odebrało to jako nieoczekiwane potwierdzenie zainteresowania Banku z Wall Street na kryptowaluty inne niż bitcoin.

Zarówno BTC, jak i ETH doświadczyły w tym miesiącu porównywalnego szoku płynnościowego. Spowodowało to porównywalne zmniejszenie ryzykownych pozycji rynkowych na poszczególnych rynkach instrumentów pochodnych. Jednak głębokość rynku ETH wzrosła szybciej, a płynność na niektórych giełdach nawet wzrosła w porównaniu z tym, co było przed tym wydarzeniem”- piszą analitycy bankowi JPMorgan

Zwracają również uwagę, że przy pozornie porównywalnych wolumenach likwidacji kontrakty terminowe typu futures mają mniejszy wpływ na rynki ETH, a rozkład pozycji na ich instrumentach pochodnych jest lepiej zbilansowany.

Większa zbywalność aktywów w łańcuchu blokowym ETH oznacza, że ​​znacznie większą część tych tokenów można uznać za wysoce płynne. To również łagodzi wpływ likwidacji kontraktów terminowych. Sugeruje to, że wycena ETH może być mniej zależna od popytu na depozyt zabezpieczający niż wycena BTC. Ten czynnik techniczny odgrywa czasami ważną rolę”.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.