Kennedy Jr obiecuje wesprzeć bitcoina, jeśli zostanie prezydentem USA

Robert Francis Kennedy Jr., czyli RFK Jr., demokratyczny kandydat na prezydenta, stwierdził, że jest zwolennikiem bitcoina i wolności transakcji.W wywiad Powiedział New York Post, że jeśli wygra wybory w 2024 roku, przedstawi politykę, która będzie promować rozwój kryptowaluty i chronić prawa jej użytkowników.

Wierzę, że Bitcoin to innowacyjna technologia, która może poprawić życie milionów ludzi na całym świecie. Chcę, aby Ameryka była liderem w tej dziedzinie i wykorzystywała szanse, jakie ona stwarza” – powiedział.

RFK Jr. dodał, że nie będzie nakładał nadmiernych ograniczeń na korzystanie z bitcoinów i zezwoli jednostkom na zarządzanie portfelami, węzłami i hasłami bitcoin. Uważa, że ​​jest to kwestia osobistej wolności i odpowiedzialności. Podkreślił jednak, że będzie walczył z praniem pieniędzy i innymi przestępstwami związanymi z kryptowalutami i domagał się ścisłej kontroli nad takimi operacjami.

„Nie chcę, aby bitcoin stał się narzędziem finansowania terroryzmu, handlu narkotykami czy korupcji. Chcę, aby bitcoin był narzędziem wzrostu gospodarczego, sprawiedliwości społecznej i demokracji” – powiedział kandydat na prezydenta.

RFK Jr. jest synem senatora Roberta Kennedy’ego, który został zamordowany w 1968 roku, i bratankiem prezydenta Johna F. Kennedy’ego, który został zamordowany w 1963 roku. Znany jest ze swojej pracy w obszarach ochrony środowiska, praw człowieka i zdrowia. Był również częstym krytykiem obecnego prezydenta USA Donalda Trumpa za jego politykę klimatyczną, imigracyjną i zagraniczną.

Comments (No)

Leave a Reply