JPMorgan: Szybko rosnące altcoiny wykazują oznaki bańki rynkowej

Bańka na altach?

Analitycy z JPMorgan twierdzą, że trwający wzrost altcoinów powinien być postrzegany jako poważne ostrzeżenie dla inwestorów kryptowalut.

Według publikacji Business Insider, powołującej się na notatkę analityków z JPMorgan Bank, wznowienie sezonu altcoinów jest jedną z oznak rosnącej bańki rynkowej. Analitycy wskazują, że altcoiny stanowią obecnie jedną trzecią całkowitej kapitalizacji rynkowej rynku kryptowalut. W ciągu ostatnich 10 dni kurs bitcoin dwukrotnie przekroczył granicę 50 000. Kryptowaluta Cardano zaktualizowała swoje ATH powyżej 3 USD, ether i inne altcoiny również znajdują się w zielonej strefie. Solana niedawno weszła do pierwszej dziesiątki kryptowalut pod względem kapitalizacji rynkowej, według CoinMarketCap , rosnąc o ponad 70% w ciągu tygodnia.

Analitycy JPMorgan uważają, że obecny trend wzrostowy jest napędzany manią handlu detalicznego, a nie czynnikami technicznymi: „Udział altcoinów w całkowitej kapitalizacji rynkowej jest zbyt wysoki w oparciu o dane historyczne. Naszym zdaniem jest to bardziej związane z szaleństwem altcoinów inwestorów detalicznych i nie ma nic wspólnego ze strukturalnym trendem wzrostowym”.

W połowie lipca nastąpił rosnący odpływ inwestycji instytucjonalnych z produktów opartych na Bitcoinie. Pieniądze te trafiły do ​​funduszy kryptowalutowych na altcoinach, głównie ETH. Inwestorzy instytucjonalni zainwestowali znaczne kwoty w fundusze SOL i ADA, zgodnie z raportem CoinShares, wychodząc z funduszy BTC.

https://markets.businessinsider.com/news/currencies/crypto-market-outlook-altcoin-surge-reddit-day-traders-looks-frothy-2021-9

Giełda Mandala – powtórzy sukces Binance?

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.