JPMorgan: Departament Skarbu USA jest w stanie kontrolować działalność Tethera

USDT staje się zależny od rządowych organów kontrolnych

Analitycy koncernu bankowego JPMorgan stwierdzili, że dominująca pozycja Tethera jako największego emitenta stablecoinów stała się bardziej wrażliwa ze względu na jego znaczne uzależnienie od rynku amerykańskiego.

Oznacza to, że stablecoin USDT staje się zależny od rządowych organów kontrolnych w związku z oczekiwanym zaostrzeniem przepisów dotyczących kryptowalut.

Mimo że Tether nie ma siedziby w tym kraju, Departament Skarbu USA jest w stanie sprawować wystarczającą kontrolę nad wykorzystaniem monet stabilnych USDT za pośrednictwem Urzędu Kontroli Aktywów Zagranicznych (OFAC). Na przykład nakłonić Tether do zamrożenia aktywów na kontach kryptograficznych niechcianych firm lub członków społeczności kryptograficznej” – stwierdził JPMorgan w oświadczeniu.

W swoich wnioskach eksperci JPMorgan odwołują się do historii podobnych działań Tethera w przeszłości. Na przykład w 2023 r. firma wielokrotnie ogłaszała, że ​​zamroziła swoje monety stablecoin przechowywane w portfelach kryptowalut objętych sankcjami OFAC w ramach „profilaktycznego środka bezpieczeństwa”.

JPMorgan uważa, że ​​po przyjęciu przez Tether nowej polityki bezpieczeństwa mającej na celu „aktywne zapobieganie potencjalnym nadużyciom stabilnych monet USDT”, wpływ Departamentu Skarbu USA i OFAC na globalną działalność firmy będzie jeszcze większy.

Comments (No)

Leave a Reply