Akcje giełdy kryptowalut Coinbase spadły o 69% od listingu

COIN ciągle w dół

Kapitalizacja giełdy Coinbase spadła ponad 2-krotnie w wyniku trudności w przewidywaniu wyników finansowych spółki spowodowanych pozwem złożonym przez amerykańską Komisję Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Według banku inwestycyjnego Piper Sandler, zbliżający się pozew SEC przeciwko Coinbase i brak jasności co do przyszłej regulacji kryptowalut w USA „stworzyły zbyt wiele niepewności, aby inwestorzy mogli rozsądnie przewidzieć zyski giełdy kryptowalut w nadchodzących latach”.

Cena akcji Coinbase Global spadła o 69% od pierwszego uruchomienia. Jednocześnie Piper Sandler przewiduje, że w 2023 r. wolumeny obrotu giełdowego, a także miesięczna liczba użytkowników giełdy, mogą stać się najniższymi odnotowanymi w ciągu ostatnich dwóch lat.

Niemniej jednak eksperci Piper Sandler są przekonani, że jeśli zostanie osiągnięta jasność w regulacji rynku kryptowalut, Coinbase będzie w stanie bez większych trudności odzyskać zdobyte wcześniej pozycje w przestrzeni kryptograficznej. Wśród analityków kryptograficznych śledzonych przez Bloomberg, 11 doradza inwestorom kupowanie akcji Coinbase, 13 trzymanie, a ośmiu sprzedaż.

Comments (No)

Leave a Reply