Bank of Singapore: bitcoin może niedługo zastąpić złoto jako środek przechowywania wartości

Jest mało prawdopodobne, aby prywatne waluty cyfrowe zastąpiły waluty rządowe jako prawny środek płatniczy, ale mogą częściowo przejąć rolę aktywów ochronnych, takich jak złoto, donosi The National News.

Kryptowaluty mogłyby zastąpić złoto jako elektroniczny magazyn wartości po pokonaniu kluczowych barier, w tym zaufania, zmienności, akceptacji regulacyjnej i ryzyka reputacyjnego. Pozwoli to na włączenie ich do portfeli inwestycyjnych w celu ich ochrony i dywersyfikacji.

Sprawdź również: Jak sprzedać bitcoina

Po pierwsze, inwestorzy potrzebują zaufanych instytucji do bezpiecznego przechowywania walut cyfrowych. Po drugie, płynność powinna znacznie wzrosnąć, aby obniżyć zmienność do akceptowalnego poziomu”- powiedział Mansour Mohi-uddin, główny ekonomista w Bank of Singapore.

Wskazuje on na wzrost Bitcoina z 4 000 do 40 000 USD, a następnie spadek do 30 000 USD. „Bitcoin jest również skorelowany z akcjami i innymi ryzykownymi aktywami, a nie jako antycykliczne aktywa obronne. W czasie kryzysu finansowego kryptowaluty są bardziej skłonne do sprzedaży przez inwestorów, jak to miało miejsce na początku pandemii w marcu 2020 r. – dodał.

Jednocześnie zwiększony udział inwestorów instytucjonalnych w perspektywie długoterminowej pomaga zwiększyć płynność, zmniejszyć zmienność i sprawić, że ceny będą bardziej zależne od czynników fundamentalnych niż spekulacji..

źródło: https://www.thenationalnews.com/business/markets/cryptocurrencies-could-replace-gold-as-a-store-of-value-bank-of-singapore-says-1.1152438

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.