J.P. Morgan otwiera usługę rozliczania kryptowalut

Gigant bankowy J.P. Morgan przygotowuje się do uruchomienia jednostki rozliczeniowej kryptowalut, aby pomóc zwiększyć płynność rynku.

Pisze o tym Forbes, powołując się na informacje otrzymane nieoficjalnymi kanałami od kierownictwa firmy.

Mamy fundamentalne zapotrzebowanie na usługę rozliczeń kryptowalut. Jak tylko zostanie uruchomiona, banki przeniosą tutaj płynność ”- podało źródło.

Usługi rozliczeniowe działają jako pośrednicy między kupującymi a sprzedającymi na rynkach finansowych. Są odpowiedzialni za potwierdzanie i zamykanie transakcji zgodnie z warunkami ich uczestników.

Według rzecznika JPMorgan taka usługa jest niezbędna, aby uniknąć problemów, z jakimi borykają się użytkownicy aplikacji handlowej Robinhood. W lutym Robinhood przestał handlować GameStopem i kilkoma innymi akcjami, podając jako oficjalny powód problemy z płynnością. Jak zauważył Forbes, w przypadku JPMorgan planowane jest wykorzystanie usługi do realizacji transakcji kryptowalutami na rynku OTC.

Wszystkie banki uruchamiają usługi handlu bitcoinami i kryptowalutami, ale żaden z nich nie ma centrum rozliczeniowego” – powiedział Rob Rosenthal, dyrektor generalny projektu blockchain Revolution Populi i Goldman Sachs.

Wcześniej okazało się, że Goldman Sachs przygotowuje się do ponownego uruchomienia własnego działu handlu kryptowalutami z obsługą kontraktów terminowych na bitcoiny i nieprzekraczalnych kontraktów forward.

Comments (No)

Leave a Reply