Inwestor kupił wirtualnego kota z Cryptokitty za rekordową kwotę 140 000 €

Użytkownik zapłacił rekordową cenę 600 ETH (około 140 000 EUR) za wirtualnego kociaka w popularnej grze CryptoKitties opartej na blockchain.

4 sierpnia w grze pojawiła się wyjątkowo duża liczba transakcji spowodowanych przez ten duży zakup. Udało się przełamać poprzedni rekord 253 ETH, który pozostawał niedościgniony od grudnia 2017 roku.

Najdroższy na świecie wirtualny kotek nazywa się Dragon. Jego „osobowość” jest dość kontrowersyjna:

„Witam. Jestem Dragon. Lubiłem Rebeccę Black, gdy byłem młodszy, ale te dni minęły. Wierzcie lub nie, szpiegowanie sąsiadów jest naprawdę ekscytujące. Powinieneś kiedyś spróbować. Połączmy się przez ICQ „- czytamy w opisie.

Po uruchomieniu w grudniu 2017 roku, CryptoKitties cieszył się duzą popularnością. CryptoKitties zdołał nawet zablokować sieć Ethereum w okresie „buzz”, który trwał zaledwie kilka tygodni. Po początkowym sukcesie, popularność gry bardzo spadła. Częstotliwość transakcji związanych CryptoKitties zmalała o 98,4%.

Co zaskakujące, wielu gigantów kapitału wysokiego ryzyka, takich jak Andreessen Horowitz i Union Square Ventures, zainwestowało w CK w marcu aż 12 000 000 $.

W ubiegłym miesiącu USENIX („Advanced Computing Technical Association”) odkrył lukę w kodzie CryptoKitties, która pozwalała użytkownikom ustawiać daty urodzenia swoich krypto-zwierząt.

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.