Deweloperzy Zcash „na minusie”

Deweloper ZCash – Electric Coin Company (ECC) opublikował nowy raport, zgodnie z którym firma, pomimo poważnych strat finansowych, uniknęła redukcji personelu.

W pierwszym kwartale 2019 r. średnia miesięczna strata ECC wyniosła 30%. Przy przychodach 449 000 USD miesięcznie, wydatki średnio wyniosły 635 000 USD.

Przy średniej cenie 55 USD za ZEC w pierwszym kwartale, firma otrzymywała 336,900 USD miesięcznie jako częśc nagród za wykopane bloki. Wydatki ECC w tym czasie wyniosły około 525 000 USD plus dodatkowe 110 000 USD na wynagrodzenia pracowników.

W rezultacie ECC zostało zmuszone do obniżenia kosztów w niektórych niekrytycznych obszarach, takich jak PR, ochrona znaków towarowych i inżynieria.

W tej chwili 80% nagrody za znaleziony blok trafia do górników Zcash, pozostałe 20% jest przeznaczone dla założycieli firmy.

Nowy raport został opublikowany miesiąc po tym, jak prezes i współzałożyciel Zcash Zuko wysłał list otwarty do społeczności, w którym stwierdził, że fundusze dla deweloperów Zcash skończą się do października 2020 r. Wezwał też do znalezienia nowych sposobów finansowania najważniejszego obszaru projektu jakim są programiści.
Rozwiązanie przyszło dosyć szybko bo ogłoszono hardfork Zcash po którym powstała nowa kryptowaluta Ycash. Pozwoliło to na spory zastrzyk gotówki i wzrost ceny Zcash. Na początku Ycash kosztował około 3 USD. W tej chwili jego cena oscyluje w granicach 1 – 1,30 USD.

W czerwcu, starszy inżynier ECC, Nathan Wilcox, powiedział, że ambitne plany twórców projektu przewidują, że sieć Zcash będzie w stanie przetwarzać „tysiące, a nawet miliony transakcji na sekundę”. Jednak ich wdrożenie może wymagać przejścia do całkowicie nowego łańcucha bloków.

Więcej o Zcash:

Comments (No)

Leave a Reply