Muir Glacier drugi Hard Fork ETH w ciągu miesiąca.

Ethereum ukończył drugi Hard Fork w mniej niż 30 dni.

Dzięki wydobyciu bloku 9 200 000 w sieci wdrożono aktualizację Muir Glacier. Blok został wydobyty 2 stycznia o 8:30 UTC.

Według czasu Ethernodes 92 procent klientów ethereum zostało zsynchronizowanych z nową aktualizacją.

Muir Glacier, po raz pierwszy zaproponowany przez Erica Connera w EthHub w listopadzie jako propozycja ulepszenia Ethereum (EIP) 2384, opóźnia „difficulty bomb” o cztery miliony bloków. Oznacza to, że trudność kopania nie powinna się zmienić przez kilka lat, przynajmniej do czasu wdrożenia kluczowych funkcji Eth 2.0.

Celowa konstrukcja od czasu premiery ethereum w 2015 r., „difficulty bomb” powoli zwiększa czasu bloku, aby popchnąć sieć w kierunku proof-of-stake (PoS).

Gdyby Muir Glacier nie został zaimplementowany, koszty transakcji w obecnej sieci ethereum gwałtownie by wzrosł, ponieważ przewidywane czasy bloku sięgają 20–30 sekund na blok. Conner powiedział, że ponieważ każdego dnia wybijanych jest mniej bloków, rośnie koszt dopasowywania transakcji do bloków.

„Wyobraź sobie, że mieliśmy 13-sekundowe czasy bloków (co oznacza, że ​​możemy wykonać około 6500 bloków dziennie)”, wyjaśnił Conner. „Gdy dojdziemy do 20-sekundowych czasów bloków, możemy wykonać tylko 4300 bloków dziennie. Jeśli założymy, że sieć jest w pełni wykorzystana, teraz codziennie walczymy o przestrzeń blokową. To zwiększy rynek opłat i sprawi, że transakcje będą bardziej kosztowne dla użytkowników dapp”.

Przejście Ethereum do PoS jest jednak przedsięwzięciem powolnym. Optymistyczne możemy spodziewać się Eth 2.0 w okolicach 2021 r. w ramach aktualizacji Serenity. Muir Glacier, podobnie jak Hard Fork Istambul, Konstantynopolu i Sankt Petersburgu 2019, podlega deskryptorowi Eth 1.x, rozumianemu jako stopniowy ruch w kierunku Eth 2.0

zródło: https://www.theblockcrypto.com/

Comments (No)

Leave a Reply

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.